Poland

Zrzutka dla SIGNAL. Wspierajmy dobry, otwarty i NAJBEZPIECZNIEJSZY komunikator

  •  

   pokaż komentarz

   @Izanagi013: a znasz może szczegóły mechanizmu? Bo akurat w tę kwestię trochę ciężko mi uwierzyć. Jeśli numer telefonu byłby "zaszyfrowany" to nie dałoby się go użyć do wykrycia i zaproponowania ci znajomych korzystających z tej aplikacji. Tego typu dane można co najwyżej potraktować funkcją skrótu (hash), ale ilość numerów telefonów jest skończona i dość ograniczona co pozwoliłoby na łatwe odgadnięcie numeru telefonu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Izanagi013: Bzdura - jak mieliby wysłać SMS rejestracyjny, skoro nie wiedzą do kogo ;). Numer telefonu jest jawnie przechowywany w bazie i można to łatwo zaobserwować w kodzie Signala.

  •  

   pokaż komentarz

   @najpierw_robic_potem_myslec: Na ten moment chyba konkretów nie dali, wziąłem to z ich AMA zamieszczonego na reddicie

   Od siebie dodam, że dziś pobrałem Signala i musze przyznać, że wygląda dużo lepiej niż się spodziewałem, niemalże identyczny do Messengera. Ma wszystkie funkcje, które potrzebuję i z tego co widziałem planują wprowadzić jakieś kolorowe tła na czat, animowane naklejki itd czyli jeszcze więcej funkcji, które użytkownicy znają.

  •  

   pokaż komentarz

   @najpierw_robic_potem_myslec: używają do tego funkcji skrótu, dodają też zapewne sól do numerów, by był bardziej unikatowy. Nie wiem dokładnie jeszcze jak to działa, ale mam zamiar się z tym zapoznać. Jednak kod jest otwarty i oficjalna informacja jest taka, że oni tych numerów nie mają. Nie ma powodu w to nie wierzyć, bo już dawno to by było zweryfikwane jako kłamstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Lunch: Ostatni audyt bezpieczeństwa 2014.
   Serwery w Amazon.
   Trzeba mieć Internet, aby wysłać nawet zwykłego SMS do kogoś. Meh.
   Dodatkowo w USA, gdzie jest ustawa CLOUD

   Wolę threema


   Swoje serwery, brak numeru telefonu, e-maili.
   Nie rozumiem czemu poddajecie Signal.

 •  

  pokaż komentarz

  A co jeśli zamieszki na kapitolu to był tylko pretekst, żeby ludzie przeniesli się na konkretną platformę? Osoby sterujące kupują akcje takiej spółki, nastepuje na nią wielki hype i jej wartość rośnie 10x krotnie. The NWO is now plebs men ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @m0td4g0n

   No ale z czym jest problem? Nie ma złotego środka - przyjęcie jakiegoś założenia (np. maksymalna prywatność albo maksymalna interoperacyjność) pociąga za sobą pewne konsekwencje i trzeba się z tym pogodzić. Przecież nikt nie broni Matriksowi rozwijać się na swój sposób, więc powoływanie się na wolność wyboru i krytykowanie wyboru twórcy Signala jest trochę niedorzeczne.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Schalke have not won 10 matches and are last in the Bundesliga. They have 10 points in 24 games
Monchi apologized to Koeman for calling him a whiner. He also apologized to Messi
A player from the 3rd division of Guatemala was disqualified for 5 years for hitting a referee in the face
Benzema can play with Atletico. He returned to the general group of Real Madrid
Leeds midfielder Diaz: Ronaldinho is my childhood idol. He played with joy and spontaneity
Rivaldo: I would like to see Barca's epic comeback against PSG, but I don't believe it. Winning the Cup will not save the season
Marquinhos: I'm getting more and more excited about Ligue 1. It's not PSG bad, just other teams at a good level