twnews.pl

dom, finanse, uroda

internet dla graczy
Internet

Czym powinien charakteryzować się internet dla graczy?

Powszechnie się uważa, że jeśli chce się grać w gry komputerowe, to wystarczy do tego celu mieć dobry komputer. Nic bardziej mylnego, ponieważ obecnie równie duże znaczenie ma to, jaki się posiada internet. Większość bowiem gier pobiera się z sieci. Co więcej, jeśli chce się grać w gry typu multiplayer, jakość połączenia ma kluczowe znaczenie dla sukcesu rozgrywki. Jak wybrać internet dla graczy i czym się on powinien charakteryzować?

Najważniejsze parametry internetu dla graczy

Jeśli chce się mieć dobry internet do grania w gry komputerowe, trzeba wiedzieć, jakie są jego najważniejsze parametry. Dane te pozwolą wśród różnych ofert dostępu do sieci wybrać tę najlepszą i najbardziej odpowiadającą potrzebom gracza. Na co zatem warto zwrócić uwagę, gdy wybiera się połączenie do internetu?
Nie da się ukryć, że kluczowe znaczenie w tym wypadku ma to, jaka będzie prędkość pobierania danych. Im będzie ona większa, tym szybciej gra znajdzie się na komputerze i szybciej będzie można ją włączyć. Oprócz tego warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jaka będzie prędkość wysyłania danych, ponieważ może to mieć spore znaczenie dla szybkości wysyłania do chmury np. stanów zapisu gry.
Jaki natomiast parametr liczy się przede wszystkim w sytuacji, gdy gra się w gry typu multiplayer? W tym wypadku kluczowy jest czas reakcji sieci, czy też inaczej mówiąc jej opóźnienie. Parametr ten to tzw. PING, który wyrażany jest w milisekundach. Dobra sieć do grania w gry multiplayer to taka, która będzie miała PING poniżej 20 milisekund. W sytuacji, gdy będzie on większy, granie może być utrudnione. Jeśli PING przekroczy 100 milisekund, granie w gry może być niemożliwe z uwagi na zbyt duże opóźnienie.

Jaki sposób podłączenia do sieci wybrać?

Jak zatem widać lista parametrów mających duże znaczenie w przypadku grania gry w komputerowe, nie jest wcale zbyt okazała. Powstaje więc pytanie, jaki konkretnie sposób podłączenia do sieci wybrać, aby można się było cieszyć rozgrywką na odpowiednim poziomie?
Zdecydowanie najlepsze parametry wykazuje połączenie do sieci oferowane przez operatorów kablowych lub też telefonicznych. W przypadku jednak tych drugich kluczowe jest to, aby internet był przesyłany po światłowodzie, a nie po zwykłym przewodzie telefonicznym, ponieważ jedynie światłowód gwarantuje dużą prędkość przesyłu danych oraz niski PING.
Czego się natomiast wystrzegać? Absolutnie niepolecanym rozwiązaniem jest internet mobilny, który, choć jest dostępny właściwie w każdym miejscu kraju i charakteryzuje się dość dobrą prędkością, to jednak posiada ograniczoną ilość danych, którą można pobrać, a po drugie często ma bardzo duży PING.