twnews.pl

dom, finanse, uroda

jak wzmocnić sygnał wifi
Internet

Jak wzmocnić sygnał wifi?

Internet w domu stał się nie tylko źródłem rozrywki, lecz również sposobem na pracę. Nic więc dziwnego, że jak tylko sygnał domowej sieci Wi-Fi słabnie, lub też zupełnie zanika, rodzi to wiele problemów. Powoduje to, że bardzo często szuka się informacji, jak wzmocnić sygnał wifi. Czy są jakieś specjalne metody lub działania, które można poczynić, gdy chce się poprawić jakość sygnału domowej sieci Wi-Fi?

Poprawne ustawienie routera

Jeśli szuka się źródła problemu słabego sygnału Wi-Fi w domu, to przede wszystkim warto się przyjrzeć temu, jak usytuowany jest router, który jest jej źródłem. Często bowiem ma miejsce sytuacja, gdy urządzenie ustawione jest za daleko komputera, czy też nawet jest schowane w szafce lub innym zakamarku. Powodować to będzie zakłócenia w odbiorze sygnału, a tym samym wolniejszy internet. Co więcej, taki sam problem może wywoływać duża ilość ścian, poprzez które sygnał będzie się musiał przebić.
Jak rozwiązać taki kłopoty? Przede wszystkim warto ustawić router w takim miejscu, w którym jego sygnał nie będzie zakłócany. Po drugie, warto ustawić go tak, aby był on w możliwie jak najbardziej centralnym położeniu całego mieszkania lub domu. Pozwoli to zminimalizować ewentualną stratę sygnału ze względu na odległość, jak i również na ściany wewnątrz domu.

Wymiana routera na lepszy

Bardzo często zdarza się tak, że kupując internet od dostawcy kablowego, czy też telefonicznego, w zestawie otrzymuje się router, który nie da się ukryć, nie charakteryzuje się najlepszymi parametrami. Jego sygnał może być słaby, zasięg niewielki, a także może dochodzić do częstych przerw w nadawaniu. Z tego też powodu zaleca się, aby po wystąpieniu jakichkolwiek problemów z siecią Wi-Fi, wymienić router na własne urządzenie, najlepiej kupione po zapoznaniu się z najważniejszymi parametrami. Pozwoli to mieć w domu sprzęt naprawdę dobrej jakości, który kulturą pracy pod każdym względem przewyższać będzie dodany do umowy przez operatora.

Zastosowanie wzmacniacza sygnału

Pomimo najróżniejszych działań często sygnał sieci Wi-Fi nadal jest kiepski i nic nie poprawia jego jakości. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy możliwości zostały wyczerpane? Oczywiście nie ponieważ w takim wypadku poleca się zastosowanie dodatkowego urządzenia, jakim jest wzmacniacz sygnału. Umieszcza się go w oddaleniu do routera, a następnie łączy się z jego siecią Wi-Fi. Wzmacniacz powoduje wzmocnienie sygnału, a tym samym poprawienie jego jakości na znacznie większej odległości, dzięki czemu wzrasta szybkość działania internetu w każdym miejscu domu.