twnews.pl

dom, finanse, uroda

jaki internet do domu
Internet

Jaki internet do domu będzie najlepszym rozwiązaniem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór internetu do domu jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym należy się sugerować? Jaki internet do domu będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem?

Światłowód, czy internet radiowy?

Warto wiedzieć, że światłowód będzie umożliwiał użytkownikom znacznie szybsze połączenie z siecią. Jego ogromną zaletą jest fakt, że niesprzyjające warunki atmosferyczne nie będą w stanie doprowadzić do problemów z dostępem do internetu. Wśród najczęściej wymienianych atutów trzeba także zaliczyć prędkość dochodzącą do 1 Gb/s. Jak wiadomo internet radiowy może maksymalnie osiągnąć 50 Mb/s. Oczywiście wadą światłowodu jest ograniczony obszar działania. Z kolei internet radiowy można doprowadzić wszędzie za pośrednictwem fal. Wspomniany światłowód musi mieć doprowadzone przyłącze.

Ile osób będzie korzystało z internetu?

Jest to kolejna bardzo istotna kwestia, którą powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Należy mieć świadomość, że zdecydowanie prostszy będzie wybór dla jednej osoby. Nie trzeba wtedy uwzględniać pozostałych domowników, a także zastanawiać się, czy wybrany pakiet będzie wystarczający.

Jaka prędkość będzie najlepszą opcją?

Szybkość internetu będzie miała bardzo duże znaczenie. Jak wiadomo im wyższa prędkość, tym lepiej dla użytkowników. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sprzedawcy bardzo często oferują pakiety, których wykorzystanie będzie niemożliwe. Godny uwagi jest fakt, że według raportu Global Broadband Experience Scorecards minimalna prędkość internetu, która będzie umożliwiała swobodne korzystanie z sieci wynosi 10 Mb/s. W zdecydowanej większości przypadków pakiety będą przekraczały 50 Mb/s.

Czy do Internetu w domu będzie potrzebny router?

Warto wiedzieć, że dostawcy internetu obecnie dostarczają także router. Celem operatora powinno być udostępnienie urządzenia, które pozwoli użytkownikom wykorzystać możliwości omawianego internetu. Oczywiście zdarzają się sytuacje, e router nie będzie w stanie spełnić pokładanych w nim nadziei. Transfer może okazać się za niski. Zdarzają się również przypadki, że wielkość domu nie będzie się pokrywała z zasięgiem sieci Wi-Fi. Oznacza to tym samym, że w niektórych miejscach może nie być połączenia z internetem. Producenci gwarantują jednak swoim klientom, że do routera może podłączyć się nawet kilkadziesiąt różnych urządzeń.