twnews.pl

dom, finanse, uroda

opalanie natryskowe opinie
Uroda

Dlaczego opalanie natryskowe zbiera dobre opinie?

Każdy marzy o pięknej opaleniźnie. Dzięki niej skóra wygląda zdrowo i pociągająco. Wiele osób chce też być opalonych jeszcze zanim wybiorą się na wakacje i złapią trochę słońca na plaży. Jedną z metod uzyskiwania sztucznej opalenizny jest ta z wykorzystaniem natrysku specjalnym preparatem. To sposób, który ma wielu zwolenników i zbiera same dobre opinie. Dlaczego to tak dobre rozwiązanie?

Bez promieniowania

Opalanie na słońcu lub w solarium wiąże się z poddawaniem skóry działaniu promieniowania ultrafioletowego. Nie jest ono obojętne dla zdrowia człowieka. Może ono przyspieszać procesy starzenia się skóry, a w skrajnych wypadkach może też być przyczyną ich nowotworów. Właśnie z tego powodu zwykle do opalania smarujemy się kremami z filtrem. Ich zadaniem jest złagodzenie działania promieniowania. W przypadku solarium ich stosowanie nie ma jednak większego sensu. Jeśli jednak chodzi o opalanie natryskowe, to ryzyko nieprzyjemnych konsekwencji wystawienia na działanie promieniowania po prostu nie istnieje. Opalenizna jest konsekwencją równomiernego rozpylenia na skórę kosmetyku barwiącego.

Bardzo szybko

Korzystanie z solarium nie daje szybkich efektów. Zwykle trzeba odbyć przynajmniej kilka sesji, by skóra nabrała pożądanego odcienia. Co ważne, niektóre osoby mogą uzyskać niezadowalający efekt. Zamiast pięknego brązu mogą po prostu spiec się na czerwonego raka. To w dużym stopniu zależy od rodzaju cery oraz jej podatności na opalanie. Osoby o bardzo jasnej karnacji zwykle muszą przejść etap zaczerwienionej skóry, nim będzie ona estetycznie opalona. W przypadku stosowania natrysków tego problemu nie ma. Klient może sam wybrać odcień skóry, jaki chce uzyskać, a efekt jest właściwie natychmiastowy. Dlatego też opalanie natryskowe jest stosowane przez kulturystów i uczestniczki konkursów piękności (również tych dziecięcych), którzy to muszą przygotowywać się do występów w dużym pośpiechu.

Opalanie natryskowe opinie

Opalanie natryskowe cieszy się rosnącą popularnością. To świetny sposób na szybką i naturalnie wyglądającą opaleniznę. Efekt natrysku jest równomierny i kupujący może sam ustalić, jak ciemny efekt chce uzyskać. Ta metoda nie wysusza skóry, nie powoduje jej łuszczenia się oraz nie niesie ze sobą ryzyka nowotworów. Trzeba też pamiętać, że ten typ opalania nie zajmuje dużo czasu i nie ma właściwie żadnych negatywnych konsekwencji. Uczulenia na stosowane podczas opalania kosmetyki są bardzo rzadkie i zwykle można wykluczyć je już podczas rozmowy z osobą przeprowadzającą zabieg lub też podczas wykonania niewielkiej próby alergicznej.