twnews.pl

dom, finanse, uroda

krem z retinolem
Uroda

Kto powinien sięgać po krem z retinolem?

Kosmetyki z retinolem stają się coraz bardziej popularne. Ta znana i dobrze przebadana substancja ma wiele zalet, które sprawiają, że zawierające ją kremy cieszą się sporym zainteresowaniem. Poznajmy zatem odpowiedź na pytanie, kto powinien po nie sięgać. Komu najbardziej mogą się przydać? Kto powinien mieć je w swojej kosmetyczce?

Osoby walczące ze zmarszczkami

Podstawowe i najbardziej znane działanie retinolu to walka ze zmarszczkami. Retinol to pochodna witaminy A, której zadaniem jest odbudowa i regeneracja skóry. Dlatego też ta substancja może być wykorzystywana do ujędrniania skóry oraz wypełniania zmarszczek. Zaleca się, by krem z retinolem stosowały osoby powyżej 25. roku życia. To właśnie wtedy rozpoczynają się procesy starzenia się skóry i wymaga ona szczególnego wsparcia, by wydłużyć jej młody wygląd.

Osoby walczące z trądzikiem

Trądzik to często zmora osób o cerze tłustej i produkującej duże ilości sebum. Krem z retinolem może być stosowany do tego, by zmniejszyć ilość wydzielanych przez skórę łojów, a co za tym idzie – ułatwić walkę z niedoskonałościami. Ma on też działanie wyrównujące koloryt, więc retinol wpływa także na zmniejszenie widoczności przebarwień i blizn potrądzikowych. Zwykle jednak jest on zalecany do stosowania osobom dorosłych, które wciąż borykają się z problemem trądziku. W przypadku nastolatków warto sięgać raczej po kosmetyki dedykowane do pielęgnacji cery młodej i problematycznej.

Osoby o powiększonych porach

Retinol może też widocznie zmniejszać pory. To bardzo ważna informacja, bo wiele Polek uskarża się właśnie na problem z powiększonymi i nieestetycznymi porami. To w nich gromadzą się zanieczyszczenia, które mogą prowadzić też do powstawania kolejnych niedoskonałości. By pozbyć się powiększonych porów, nie wystarczy regularnie i dokładnie oczyszczać skórę. Konieczne jest regularne stosowanie kosmetyków, które obkurczają pory skóry i równocześnie zapobiegają zbieraniu się w ich wnętrzu ewentualnych zanieczyszczeń.

Osoby, którym zależy na wygładzeniu

Retinol ma działanie wygładzające. Doskonale nadaje się, więc do walki z niewielkimi bruzdami, bliznami i przebarwieniami. Jest to zasługa jego działania regenerującego. Jednak by zauważyć efekty stosowania kremu z retinolem, powinno się stosować go regularnie przynajmniej przez kilka miesięcy. Nie ulega jednak wątpliwości, że skóra staje się gładka i miękka w dotyku już nawet w kilka chwil po aplikacji kremu. Na widoczne gołym okiem efekty trzeba poczekać jednak trochę dłużej.