twnews.pl

dom, finanse, uroda

huśtawka do pokoju
Dom

Huśtawka do pokoju, czyli bujanie dla dorosłych i dzieci

Obecne dawniej prawie w każdym domu fotele bujane, na których mamy i babcie dziergały na drutach swetry, rękawiczki i skarpetki, bardzo szybko zostały wyparte przez klasyczne i równie wygodne fotele, na których jednak nie można się bujać. Obecne fotel bujany zaczyna znów wracać do łask, a jego coraz częściej wybieraną alternatywą jest huśtawka do pokoju.

Do bujania dla dzieci i dla dorosłych

Huśtawka to kluczowy element każdego placu zabaw. Coś musi być w tym bujaniu, że dzieci się o nią biją, a ona zaczęła pojawiać się również w takich miejscach jak kluby czy restauracje, a szczególnie te zlokalizowane przy nadmorskich promenadach. Bujają się w nich już nie tylko dzieci, ale również dorośli. Mało tego, coraz częściej staje się ona wyposażeniem nie tylko pokoju dziecięcego, ale również młodzieżowego czy salonu. W sklepach dostępna jest ich bardzo ciekawa i różnorodna oferta, dzięki czemu huśtawkę można dopasować do każdego wnętrza zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Często jest ona niezwykle dekoracyjnym elementem pokoju.

Huśtawka do pokoju – jaką wybrać?

Głównym kryterium jest określenie czy mamy odpowiednie miejsce do powieszenia huśtawki. W sklepach dostępne są modele, które montuje się do sufitu, ale jeśli nie mamy takiej możliwości, to pozostaje jeszcze huśtawka do pokoju na specjalnym stelażu. W tym drugim przypadku siedzisko przymocowane jest do stojącej podpory, ale ten rodzaj huśtawki nie pozwala na intensywne huśtanie się, a raczej na delikatne bujanie. Huśtawka zamocowana do sufitu, szczególnie gdy posiadamy dużo miejsca, to znacznie większe możliwości rozmachu, z czego na pewno ucieszą się przede wszystkim dzieci.

Drugim ważnym kryterium jest kształt, jaki nasza huśtawka do pokoju ma posiadać. Jeśli przejrzymy dokładnie oferty sklepów, to przekonamy się, że wybór tego rodzaju sprzętów jest bardzo różnorodny. Są to zarówno nowoczesne modele, jak i klasyczne huśtawki. Mogą mieć kształt siedziska, kuli, hamaku, czy nawet swoim kształtem przypominać wygodny fotel.

Istotne znaczenie ma również materiał, z jakiego huśtawka została wykonana. Pod tym względem wybór jest również bardzo różnorodny. Na przykład huśtawki w stylu boho wykonane są z plecionek, kolorowych materiałów, sznurków, te w stylu nowoczesnym to takie materiały jak akryl czy skóra. Uniwersalnym materiałem jest drewno czy rattan, które będą pasować do wnętrza w każdym stylu, ale trzeba wybrać odpowiednie dodatki, np. skórzane lub materiałowe siedzisko, niektóre z nich mogą mieć nawet regulowane zagłówki.