twnews.pl

dom, finanse, uroda

płatki pod oczy
Uroda

Na co zwracać uwagę kupując płatki pod oczy?

Prawidłowa pielęgnacja okolicy oczu jest wyjątkowo trudna. Skóra tam jest wrażliwa i delikatna. W związku z tym potrzebuje szczególnej troski. Nie należy więc używać w tym rejonie kosmetyków, które mogłyby wywołać jej podrażnienie. Z tego też powodu przed zakupem płatków pod oczy powinno się rozważyć kilka kwestii. Jakich? Sprawdźmy!

Składnik aktywny

W zależności od przeznaczenia płatki pod oczy mogą mieć różny skład. Najważniejszy jest w nim składnik aktywny, który właśnie ma za zadanie realnie poprawić kondycję skóry okolicy oczu. Zazwyczaj składnikami tymi są substancje, które mają zmniejszyć opuchliznę, rozświetlić skórę, nadać jej blask lub wypełnić zmarszczki. Rodzaj płatków powinien być dobrany do potrzeb skóry oraz wieku osoby, która ma ich użyć. Zwykle młodsze osoby nie potrzebują kosmetyków przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Są też specjalne płatki przeznaczone dla osób, które dużo czasu spędzają przed ekranem i mają zmęczone oczy. Płatki mają za zadanie przynieść im szybką ulgę.

Wielkość opakowania

By zauważyć skuteczność stosowania płatków pod oczy, należy korzystać z nich regularnie. W związku z tym w wielu wypadkach opłaca się wybierać duże opakowania zbiorcze. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest wcześniejsze wypróbowanie płatków i sprawdzenie ich działania na własnej skórze. Dlatego najprościej jest kupić na początek kilka opakowań po dwie sztuki, a jeśli się sprawdzą – poszukać większego i bardziej opłacalnego opakowania. Niektóre rodzaje płatków są jednak sprzedawane wyłącznie w formie pakietów do jednokrotnego użytku. Zwykle ich cena jednak też jest wyższa, niż w przypadku zakupów hurtowych. W poszukiwaniu dużych opakowań warto sprawdzić ofertę firm dostarczających płatki pod oczy do salonów beauty i gabinetów odnowy biologicznej. Tam znalezienie ciekawych kosmetyków powinno być najłatwiejsze.

Rodzaj płatków

W ostatnich latach rekordy popularności biją płatki pod oczy w formie żelowych kompresów. Ich aplikacja jest bardzo łatwa, bo żel dobrze przylega do skóry. Ma on zawsze też własności chłodzące i łagodzące. Płatki żelowe świetnie nawilżają i odżywiają skórę. Pewną konkurencją dla nich są płatki w formie nasączonych wacików. Od pewnego czasu są one wypierane przez kompresy żelowe, które są łatwiejsze w użyciu. Można jednak znaleźć zwolenników tradycyjnych płatków pod oczy. Z pewnością zajmują one mniej miejsca w torebce i świetnie sprawdzają się w podróży. W porównaniu z nowoczesnym żelem mogą jednak okazać się mało skuteczne i na pewno mniej estetyczne.