twnews.pl

dom, finanse, uroda

Serum przeciwzmarszczkowe
Uroda

Serum przeciwzmarszczkowe – jak wybrać odpowiedni dla siebie kosmetyk?

Kiedy przychodzi czas na wybór serum przeciwstarzeniowego, zastanawiasz się, jak właściwie dobrać odpowiedni kosmetyk. Czy ważna jest jego konsystencja, a może skład? Nie wiesz, czy możesz stosować ten sam kosmetyk do cery 40+, co do cery 50+. Wahasz się, gdy musisz zdecydować pomiędzy dwoma podobnymi produktami. Nic dziwnego, serum to skoncentrowany kosmetyk, który ma odżywić skórę, a Ty chcesz to zrobić jak najlepiej. Sprawdź więc, jak wybrać odpowiednie dla siebie serum do twarzy!

Co to jest serum przeciwzmarszczkowe?

Serum przeciwzmarszczkowe to kosmetyk, który zawiera skoncentrowane składniki aktywne o lekkiej, płynnej konsystencji. Zostało specjalne opracowane do stosowania na skórę przed nałożeniem kremu nawilżającego lub jako dodatkowy krok pielęgnacji. Ma przede wszystkim dobrze i głęboko odżywić.

W składzie serum przeciwstarzeniowego możesz znaleźć zwykle: witaminy, przeciwutleniacze, peptydy, kwas hialuronowy, retinol, kwas salicylowy czy ekstrakty roślinne. Dzięki temu serum skupia się na konkretnych potrzebach skóry i pomaga zwalczyć typowe jej problemy. Na przykład zmniejszyć widoczność zmarszczek, nawilżyć i nawodnić, przywrócić jędrność i elastyczność.

Czym się kierować przy wyborze serum?

Zapewne doskonale wiesz, jaki masz typ skóry. Czy jest ona sucha, mieszana czy ma skłonność do nadmiernej produkcji sebum. Dobierając serum do twarzy, powinnaś zacząć właśnie od precyzyjnego określenia typu skóry oraz jej potrzeb. Jeśli borykasz się z trądzikiem bądź kurzymi łapkami, to właśnie na tych problemach musisz się skupić.

Przeczytaj też uważnie etykietę produktu. Tam znajdziesz informacje na temat składników aktywnych, ich stężenia oraz sposobu stosowania kosmetyku. Jeśli masz możliwość, wypróbuj próbki serum przed zakupem pełnowymiarowego opakowania. To pozwoli Ci ocenić, jak serum działa na Twojej skórze i czy jesteś zadowolony z efektów.

Zwróć także uwagę na opinie innych osób. Może Twoja przyjaciółka stosowała już serum, które wybrałaś? Poczytaj też, co piszą o nim użytkowniczki w Internecie. Pamiętaj jednak, że każda skóra jest inna i to, co jednym będzie pasowało, Tobie wcale nie musi i na odwrót.

Jaka konsystencja serum będzie najlepsza?

To właściwie zależy od Twoich osobistych preferencji. Jedni wolą lekką konsystencję żelu, innych zadowoli serum o konsystencji gęstego oleju. Lekkie, żelowe serum łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Taki kosmetyk będzie idealny dla cery normalnej, mieszanej lub tłustej, ponieważ nie będzie obciążać nadmiernie skóry. Z kolei oleista konsystencja jest często polecana dla osób o suchej skórze, ponieważ naturalne oleje odpowiedzialne za gęstość produktu mają najsilniejsze właściwości natłuszczające i nawilżające.

Musisz też wiedzieć, że niezależnie od konsystencji, ważne jest, aby serum dobrze wchłaniało się w skórę i nie pozostawiało uczucia lepkości czy tłustości. Serum przeciwzmarszczkowe stosować będziesz nie tylko na noc, ale również na dzień. Może być więc Twoją bazą pod makijaż. Co oznacza, że musi dobrze współgrać z podkładem czy innymi kosmetykami do make-upu.