twnews.pl

dom, finanse, uroda

Konserwacja i naprawa drzwi samochodowych
Lifestyle

Konserwacja i naprawa drzwi samochodowych

Częściej niż mogłoby się wydawać dochodzi do sytuacji, w których nawet osoby, które są przekonane o tym, że doskonale dbają o swoje samochody, zapominają o konserwacji niektórych elementów karoserii. Dobrym przykładem są drzwi samochodowe, czyli jeden z najważniejszych elementów poszycia samochodu, który z jakiegoś powodu otrzymuje mniej uwagi, niż na to zasługuje. Wszyscy skupiają się na progach czy nadkolach zapominając, że drzwi są elementem nadwozia, który jest narażony na korozję i negatywny wpływ czynników środowiskowych w nie mniejszym stopniu. Dlatego postanowiliśmy przygotować ten krótki artykuł. Postaramy się opisać w nim najważniejsze aspekty konserwacji i ewentualnej naprawy tej części karoserii.

Konserwacja

Podstawą utrzymania drzwi samochodowych w dobrym stanie jest utrzymanie ich w czystości. Nawet drobne zabrudzenia czy tym bardziej plamy wilgoci mogą być bowiem punktami, od których zacznie rozwijać się rdza. Jeśli więc chcesz, aby drzwi w twoim samochodzie wyglądały jak nowe przez całe lata, to pamiętaj, aby podczas systematycznego czyszczenia nie zapominać o przestrzeni pomiędzy drzwiami a ramą samochodu. W tym trudno dostępnym miejscu często zbiera się brud, który następnie tkwi tam przez całe miesiące, a często i lata, a następnie okazuje się, że w miejscu plamy jest już dziura i drzwi nadają się do naprawy lub wymiany.

Proces czyszczenia drzwi możesz też połączyć z ich przeglądem. W jego trakcie sprawdź, czy gdzieś nie pojawiają się pierwsze oznaki rdzy, a jeśli takowe zauważysz, to natychmiast je usuń szczotką metalową lub papierem ściernym, a następnie zabezpiecz tak wyczyszczoną powierzchnie nową warstwą farby lub specjalnym preparatem konserwującym.

Naprawa

Jeśli na próby zapobiegnięcia korozji jest już za późno, ba ta już na dobre zadomowiła się w drzwiach twojego samochodu, to masz dwa rozwiązania. Możesz zdecydować się na naprawę blacharsko-lakierniczą lub na wymianę tego elementu na nowy. To, które rozwiązanie jest lepsze zależy od tego, jak daleko zaszedł proces korozji. Jeśli pojawiają się tylko niewielkie wżery, to jak najbardziej możesz próbować napraw, jeśli jednak w drzwiach pojawiają się już dziury, to naszym zdaniem rozsądniejszym, a na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wymiana drzwi na nowe.

Materiał zewnętrzny