twnews.pl

dom, finanse, uroda

materac dla dziecka
Lifestyle

Materac dla dziecka

Każdy człowiek na ziemi, bez znaczenia jakiej jest płci, zaczyna odczuwać w pewnym momencie swojego życia instynkt macierzyński lub tacierzyński. O tym drugim mówi się zdecydowanie mniej, ale wiele badań naukowych wskazuje na to, że mężczyźni również odczuwają naturalną i biologiczną potrzebę posiadania dziecka. Faktem jest również to, że potrzeba ta występuje rzadziej i mniej intensywniej niż w przypadku kobiet i instynktu macierzyńskiego. Jest to również instynkt, który objawia się zdecydowanie później niż u kobiet. W przypadku mężczyzn mamy do czynienia z potrzebą posiadania potomstwa najczęściej dopiero w wieku 30-40 lat. Jeżeli chodzi natomiast o kobiety, to instynkt macierzyński objawia się już u naprawdę młodych dziewczyn w wieku 15-20 lat.

Skąd wynika taki stan rzeczy? Powodów jest wiele i część z nich ma podłoże czysto genetyczne i biologiczne, a więc nie mamy na te powody większego wpływu. Są jednak również powody związane z wychowaniem dziewczynek. Od najmłodszych lat młode dziewczynki przyzwyczajane są do tego, że powinny kiedyś posiadać potomstwo. Nie bez powodu przecież rodzice kupują swoim 2-,3-letnim córkom lalki, wózki dla lalek, kołyski czy domki w których dziecko może bawić się swoimi małymi dziecięcymi lalkami. Tego typu zabawki wpajają młodym dzieciom wizję tego, że w przyszłości będą faktycznie prawdziwymi mamami. W przypadku chłopców nie ma tego typu bodźców, dlatego też instynkt tacierzyński jest tak łagodny i uśpiony.

Pierwsze dziecko to dla większości młodych dorosłych ogromne wydarzenie. Prawdopodobnie najważniejszy moment w ich życiu. Jest to również bardzo duże wyzwanie przed jakim muszą wspólnie stanąć jako para. Wychowanie dziecka na młodego dorosłego jest bardzo długotrwałe (w końcu to 18 lat życia podczas których musi dbać o nasze potomstwo) oraz kosztowne. Już w pierwszych miesiącach życia naszego dziecka młody rodzic przekonuje się jak kosztowne i drogie jest utrzymanie kilkumiesięcznego bobasa.

Wraz z wiekiem dziecka koszty jego utrzymania jedynie wzrastają. Własny pokój, meble do niego, łóżko, materac dla dziecka, biurko, komputer, ubrania – wszystkie te rzeczy kosztują i są bardzo krótko użytkowane przez naszego podopiecznego. Dzieci bardzo szybko rosną i wyrastają z ubrań, mebli i zabawek jakie otrzymują od swoich rodziców. Sukienka dla czteroletniej dziewczynki może być już po sześciu miesiącach za mała. Co wtedy z nią zrobić? Większość rodziców oddaje stare ubrania innym członkom rodziny, czasami też rodzice oddają je bardziej potrzebującym dzieciom z sierocińców.

spadental.pl