twnews.pl

dom, finanse, uroda

szorowarki
Praca

Wszystko, co warto wiedzieć na temat szorowarek jednotarczowych

Utrzymanie dużych powierzchni w czystości jest sporym wyzwaniem, które bardzo często wymaga zastosowania specjalistycznych środków czystości oraz profesjonalnego sprzętu. Do sprzętu takiego zaliczyć można szorowarki jednotarczowe, które okazują się nieocenione wszędzie tam, gdzie trzeba utrzymać nieskazitelny porządek na dużych powierzchniach, takich jak podłogi, ściany czy też chodniki.

Czym są szorowarki jednotarczowe?

Szorowarki jednotarczowe to specjalistyczne maszyny, dzięki którym można utrzymać w czystości i pielęgnować różnego rodzaju powierzchnie. Posiadają jedną tarczę, która obracając się usuwa brud i różnego rodzaju zanieczyszczenia z czyszczonej powierzchni.

Warto podkreślić, że szorowarki jednotarczowe doskonale radzą sobie nawet z uciążliwymi zabrudzeniami, które wyjątkowo trudno jest usunąć przy pomocy tradycyjnych metod czyszczenia – takimi jak tłuste plamy, żywice, wosk czy też farby.

Z uwagi na niewielkie i kompaktowe rozmiary szorowarki jednotarczowe są urządzeniami bardzo uniwersalnymi. Równie dobrze radzą sobie na bardzo dużych, jak i ograniczonych powierzchniach. Bez problemu docierają wszędzie tam, gdzie duże maszyny czyszczące nie są w stanie się przemieszczać.

Gdzie wykorzystuje się szorowarki jednotarczowe?

Szorowarki jednotarczowe to urządzenia, które powszechnie wykorzystywane są w tych wszystkich miejscach, gdzie bardzo istotne jest głębokie i dokładne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni.

Szorowarek jednotarczowych używa się między innymi:

 • w magazynach,

 • na halach produkcyjnych,

 • w obiektach użyteczności publicznej,

 • w centrach handlowych,

 • w szpitalach,

 • w biurowcach,

 • w obiektach noclegowych,

 • w obiektach przemysłowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szorowarki jednotarczowej?

Z racji tego, że szorowarki jednotarczowe dostępne są w wielu wariantach, warto wiedzieć, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego urządzenia. Są to między innymi:

 • rodzaj tarczy – od rodzaju tarczy zależy, do jakiej powierzchni przeznaczone jest dane urządzenie. Szorowarki jednotarczowe mogą być wyposażone w tarcze o różnej twardości, a także specjalistyczne tarcze do czyszczenia szczególnie wymagających powierzchni,

 • szerokość tarczy i moc urządzenia – parametry należy dopasować do wielkości i rodzaju powierzchni, którą będzie obsługiwać szorowarka,

 • waga i rozmiar urządzenia – ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich pomieszczeń, gdzie najlepiej pracuje się z lekkim i zwrotnym urządzeniem,

 • wydajność i czas pracy – niektóre szorowarki wyposażone są w akumulatory, które posiadają określony czas pracy. Nie bez znaczenia jest również pojemność pojemnika na wodę.

Ile kosztuje szorowarka jednotarczowa?

Cena to bardzo istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze szorowarki jednotarczowej. Najlepszym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem są urządzenia o rozsądnym stosunku jakości do ceny, pochodzące od uznanych producentów, gwarantujących najwyższą jakość swoich produktów.

Artykuł sponsorowany