twnews.pl

dom, finanse, uroda

serum antyoksydacyjne
Uroda

Jak poprawnie stosować serum antyoksydacyjne?

Serum antyoksydacyjne ma wiele różnych zalet, dla których warto je stosować. Najważniejszą z nich jest jednak walka z oznakami starzenia się skóry. Oprócz tego serum może pomóc w ujędrnieniu skóry, nadaniu jej blasku i podkreśleniu jej wewnętrznego piękna. Jak poprawnie stosować ten kosmetyk?

Przynajmniej raz dziennie

W pielęgnacji skóry kluczowa jest regularność. To nie jest coś, co można robić od święta i liczyć na spektakularne efekty. Tak właśnie jest też ze stosowaniem serum. By mogło skutecznie działać, a jego rezultaty były widoczne gołym okiem, należy używać go każdego dnia. Niektórzy producenci zalecają nawet, by ich kosmetyki używać nawet dwa razy w ciągu doby. Zwykle jednak podstawą jest włączenie serum antyoksydacyjnego do wieczornej pielęgnacji. Zwykle podczas niej jest więcej czasu do dyspozycji i można poświęcić chwilę na prawidłową aplikację kosmetyku.

Na oczyszczoną skórę

Serum musi być aplikowane wyłącznie na oczyszczoną skórę twarzy. Pozostałości po makijażu, sebum czy zanieczyszczenia uliczne mogą ograniczać wnikanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Co za tym idzie, serum nie miałoby możliwości skutecznego działania. Najlepiej jest zastosować demakijaż przy użyciu płyny dwufazowego, a następnie umyć twarz przeznaczonym do tego żelem. Dopiero wtedy skóra jest przygotowana do przyjęcia kosmetyków odżywczych i regenerujących.

Wklepuj!

Wiele osób ma problem z aplikacją serum. Z założenia jest to kosmetyk w płynnej formie, który nakłada się przy pomocy pipety lub tzw. zakraplacza. Taka forma zdecydowanie różni się od tradycyjnych kremów, więc w wielu osobach może wzbudzić niepokój. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że serum używa się w bardzo małych ilościach. Jest to kosmetyk wysoce skoncentrowany, więc już nawet kilka kropli wystarczy, by dobrze odżywić skórę na całej twarzy. Pojedyncze krople powinno się nałożyć przy pomocy aplikatora bezpośrednio na skórę. W przypadku serum antyoksydacyjnego szczególnie ważna jest aplikacja w tych rejonach, w których najczęściej występują zmarszczki. Powinno się więc nałożyć kroplę na czoło, w pobliżu oczu oraz kącików ust. Te pięć kropli należy delikatnie wklepywać palcami i rozciągać na większą powierzchnię. Oczywiście kosmetyk szybko znajdzie się w ten sposób na opuszkach palców i łatwo będzie go rozprowadzić na całej pożądanej powierzchni. Bardzo istotny jest ruch, jaki jest wykonywany przy aplikacji. Powinno być to lekkie wklepywanie, dzięki któremu kosmetyk jest niejako wpychany w skórę, co ułatwia jego wchłanianie.