twnews.pl

dom, finanse, uroda

stylizacje na komunie
Uroda

Ponadczasowe stylizacje na komunie

Komunia to bardzo ważna uroczystość. Dlatego też każdy chce wyglądać na niej dobrze i wyjątkowo. Z racji pandemii koronawirusa sezon komunijny w Polsce bardzo się rozciągnął w czasie. Uroczystości już nie odbywają się wyłączenie wiosną, ale są organizowane przez całe lato, a nawet na początku jesieni. Z tego też powodu warto wybrać ponadczasową stylizację na komunię, która będzie dobrze wyglądała niezależnie od pory roku.

Mała czarna i żakiet

Nie wszystkie stylizacje na komunie muszą być bardzo się wyróżniające. Osoby, które chcą wyglądać elegancko mogą postawić na klasyczny outfit, który zawsze wygląda dobrze – małą czarną i dobrany do niej żakiet. Mała czarna sprawdzi się właściwie na każdej uroczystości i to niezależnie od jej pory roku. By ją ożywić, warto bawić się kolorem marynarki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać model biały, pastelowy lub nawet neonowy. Dzięki temu sukienka stanie się bardziej młodzieżowa i odpowiednia na wiosnę lub lato. Warto też pamiętać, że żakiet można założyć wyłącznie na uroczystość w kościele, kiedy to przyzwoitość nakazuje mieć zasłonięte ramiona. Po wyjściu z niego można jednak bez obaw zdjąć marynarkę i pozwolić sobie na więcej swobody.

Tropikalne kwiaty

Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszy się wzór kwiatów hibiskusa, palmowych liści oraz monstery. Wszystkie te rośliny kojarzą się z latem i tropikami. Doskonale będą wyglądały na zwiewnej sukience włożonej specjalnie na komunię. Taka stylizacja doskonale sprawdzi się zwłaszcza podczas przyjęć pod chmurką. Tropikalną sukienkę można zestawić ze słomkowym kapeluszem oraz sznurowanymi sandałami. To idealny zestaw na upał. Tutaj trzeba też zaznaczyć, że taka kreacja sprawdzi się też na wielu innych imprezach, więc po prostu warto ją mieć w swojej szafie,

Koronki

Stylizacje na komunie mogą też wykorzystywać delikatne koronki. Oczywiście jest to uroczystość rodzinna, więc sukienka nie powinna odsłaniać zbyt wiele, ale bez trudu można znaleźć koronkowe kreacje, które są subtelne i eleganckie. Należą one do najmodniejszych i są chętnie wybierane przez panie na przeróżne okazje. Często wkłada się je na święta i jubileusze. Doskonale sprawdzą się więc też na komunii. Decydując się jednak na taką sukienkę, powinno się zrezygnować z masywnej biżuterii. Sama koronka już jest główną ozdobą stylizacji i nie ma sensu, by miała ona walczyć o uwagę z innymi jej elementami. Dobrze jest więc nie przesadzić z ilością detali i skupić się na podkreśleniu uroku samej kreacji. Mogą do tego przydać się dopasowane buty i torebka.