twnews.pl

dom, finanse, uroda

Samochód ciężarowy
Lifestyle

Samochód ciężarowy do Twojej firmy w finansowaniu

Prowadzenie firmy transportowej opiera się na nieustannej eksploatacji samochodów, co z kolei wiąże się z koniecznością częstej wymiany lub naprawy firmowych aut. W związku z tym coraz więcej właścicieli firm transportowych decyduje się na rozwiązanie jakim jest wynajem pojazdów ciężarowych. Takie usługi świadczy m.in. MAN FS, czyli jedna ze spółek firmy MAN, zajmującej się produkcją samochodów ciężarowych. Rozwiązanie w postaci najmu długoterminowego ma niestety wiele wad, jednak w przypadku firm transportowych potrafi stanowić element optymalizacji kosztów. Istnieje również kilka innych form finansowania, które poznasz w tym artykule.

Leasing a najem długoterminowy – który wybrać?

 

Najem długoterminowy to rozwiązanie, które w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Pozwala ono na użytkowanie nowego samochodu za naprawdę niewielką ceną. Ponadto po zakończeniu okresu najmu, użytkowane auto można wymienić na nowe. Korzystając z rozwiązania jakim jest najem długoterminowy, wszystkie koszty eksploatacyjne w postaci serwisów i napraw pokrywane są przez firmę, która wypożycza samochód. Jest to szczególnie ważne w przypadku aut firmowych, które są bardzo intensywnie eksploatowane. Rozwiązanie to ma jednak kilka wad. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim limit kilometrów. Po przekroczeniu limitu określonego w umowie, osoba użytkująca pojazd zobowiązana jest do zapłacenia kary finansowej. Najem długoterminowy posiada również pewne ograniczenie, którym jest brak możliwości zakończenia najmu przed upływem czasu określonego w umowie. Inną formą finansowania jest leasing, który polega na tym, że leasingodawca udziela leasingobiorcy praw do użytkowania samochodu, w zamian za opłacanie comiesięcznej raty. Warto jednak mieć świadomość tego, że auto nie jest własnością leasingobiorcy, a jedynie użytkuje on samochód za zgodą leasingodawcy. Leasingobiorca nabiera praw własności dopiero w momencie wykupu samochodu po zakończeniu okresu finansowania.

Wynajem samochodów ciężarowych – dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Wynajem samochodów ciężarowych jest bardzo korzystny w przypadku prowadzenia firmy transportowej. Dużym plusem najmu długoterminowego jest możliwość wymiany auta na nowe po zakończeniu okresu najmu. Istotny jest również fakt, że wszystkie koszty eksploatacyjne pokrywane są przez firmę, która użycza samochodu. Jeśli zależy nam na wypożyczeniu samochodu dostawczego, warto odwiedzić stronę https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/wynajem-dlugoterminowy.html , aby poznać ofertę producenta oraz oferowane przez niego usługi finansowania.