twnews.pl

dom, finanse, uroda

brak internetu
Internet

Brak internetu w telefonie – jak rozwiązać problem?

Nowoczesne telefony komórkowe używane są nie tylko do dzwonienia czy też do wysyłania SMS-ów, lecz również do stałego połączenia z internetem. Nic więc dziwnego, że ogromnym problemem jest sytuacja, gdy z pewnych powodów następuje brak internetu i nie da się wykorzystać smartfona w odpowiedni sposób. Co może być przyczyną takiego braku internetu, a także jak dany problem powinno się rozwiązać?

Wyłączona transmisja danych

Podstawową i najczęściej występującą przyczyną braku internetu w telefonie, jest jego przypadkowe wyłączenie. Gdy przeciągnie się palcem z góry na dół w najpopularniejszym systemie, czyli w androidzie, ukaże się menu odpowiedzialne za podstawowe czynności wykonywane przez telefon. Znaleźć tam również można przycisk odpowiedzialny za włączenie i wyłączenie transmisji danych. Jeśli przypadkowo się go naciśnie, internet zostanie wyłączony. Jedyne co trzeba zrobić, aby go przywrócić, to ponownie go wcisnąć.

Przekroczona transmisja danych

Kolejnym często spotykanym powodem braku internetu w telefonie, jest przekroczona transmisja danych, której limit narzuca nam operator komórkowy. Z racji tego, że każdy abonent ma z góry określony limit danych, który może wykorzystać w ciągu miesiąca, warto wziąć tę sprawę pod uwagę na samym początku, gdy szuka się braku internetu. W tym jednak wypadku technicznie rzecz biorąc, internet nadal jest, lecz jego prędkość została tak okrojona, że praktycznie jest bezużyteczny. Jak rozwiązać ten problem? Można albo poczekać do końca okresu rozliczeniowego, a wtedy otrzyma się nowy limit danych, lub też dokupić u operatora dodatkową paczkę danych do pobrania.

Kiepski zasięg

Kolejnym bardzo często występującym, szczególnie na wakacjach problemem jest zbyt słaby zasięg, czyli siła sygnału. Warto w tym miejscu zaważyć, że w zależności od tego, jak silny jest zasięg sieci LTE, internet może działać doskonale lub też może przestać funkcjonować zupełnie. Jest to dość trudny do zdiagnozowania problem, ponieważ internet może się wtedy przełączyć na wolniejszą sieć, a dopiero w skrajnych przypadkach sygnał może całkowicie zaniknąć. Co jednak ciekawe, w większości przypadków nadal możliwe będzie dzwonienie, ponieważ sygnał sieci GSM będzie wystarczająco mocny.

Telefon się zawiesił

Ostatnim często spotykanym powodem braku internetu w telefonie, jest zwyczajne zawieszenie się urządzenia. Często zdarza się tak, że nadmiar otwartych aplikacji, czy też uruchomiona w tle gra potrafi spowolnić działanie telefonu, a często nawet go całkowicie zamrozić, co oczywiście przekładać się będzie na działanie internetu. W celu naprawienia takiego problemu wystarczy tylko telefon zrestartować.