Poland

Zdjęcia odbudowy paryskiej Notre Dame

pokaż komentarz

@dr_gorasul: @szopa123: @grzmislaw: niezła teoria spiskowa. Sprawdź sobie jak długo odnawiają już katedrę w Gorzowie. Paliła się wcześniej niż ND, jest dużo mniej skomplikowana i nie była aż tak zniszczona.
Samo zabezpieczenie wnętrza, demontaż figur, rzeźb, obrazów, witraży to są długie miesiące.
Do tego gotycka konstrukcja, która polega na tym, że siły są wzajemnie równoważone. I teraz nie masz dachu, więc napór łuków przyporowych może spowodować katastrofę. Część sklepień, które stabilizują ściany już nie istnieje.
Do tego uszkodzone rusztowanie (to wcześniejsze, sprzed pożaru), które opiera się na murach i nie wiadomo, czy jego usunięcie nie spowoduje zawalenia budynku, bo możliwe, że stabilizuje konstrukcję.
Do tego całe wnętrze pokryte trującym pyłem (dach był pokryty ołowiem), którego nie możesz zmyć karcherem. Tam nie da się pracować normalnie, tylko w szczelnych kombinezonach, które trzeba później dezynfekować. Jak w Czarnobylu.
Do tego piaskowiec, który po nagrzaniu zwyczajnie się rozlatuje.
Do tego wiele innych problemów. Tego nie da się zrobić w kilka lat. Mało tego, nikt tam nie daje 100% gwarancji, że to się nie zawali. Cały czas jest takie ryzyko.
To nie jest kwestia wymiany dachu i pomalowania ścian :)

Football news:

Manchester City want to sign Alaba. To do this, the club needs to sell Zinchenko
The President of Atletico Madrid on Messi at the club: If Leo wants to play with Suarez, anything is possible. We must hope
Saint-Etienne announced fofan's move to Leicester. The 19-year-old defender will be paid 35+5 million euros
Manchester United are only ready to rent Dembele
Drogba to receive UEFA President's award for outstanding achievement
Manchester United offered 80+20 million euros for Sancho. Borussia refused
The opinion of Koeman became the decisive issue for Dembele. The coach considers the Frenchman superfluous in the Barca squad