Poland

"Wygińmy na cześć pani Spurek"

pokaż komentarz

Kopnięte babsko. Gratuluję wyborcom tej tuzy intelektu, brawo.

@fiveoglock: Sylwia Spurdo po prostu porusza takie tematy, które są zbyt abstrakcyjne dla przeciętnego prawaka. No tylko spójrzmy na tekst tego cebulaka, mamy tam takie kwiatki:

Nie wiem, czy matki będą mogły karmić swoje dzieci piersią, bo do końca nie wiem czy pani Sylwia pod ochronę włącza także gatunek homo sapiens. Jestem jednak przekonany, że i mleko matki - przez miliony lat serwowane dzieciom - pani Sylwia potrafiłaby zastąpić ekstraktem sojowym lub ryżowym.

Bo czy soja lub ryż nie czują? A nawet jeśli nie czują, według naszego homosapiensonormatywnego podejścia, to czy mamy prawo je uprawiać, gromadzić, obrabiać, suszyć, mielić, wyciskać, spożywać?

Widać jak na dłoni, z kim mamy do czynienia. Porównanie matki dobrowolnie karmiącej własne dziecko do krów, które są eksploatowania do granic możliwości i porównanie cierpienia zwierząt w hodowli do roślin, no typowy prawaczek startek pack.

W produktach odzwierzęcych wcale nie chodzi o jajko czy mleko samo w sobie, tylko o zjawiska towarzyszące. Może tego nie wiecie, ale krowa nie daje mleka sama z siebie jak tylko podje trochę trawki, musi być ciąża. Krowy są cyklicznie zapładniane przez inseminatora, jak już nie są w stanie dawać mleka, to nie są odsyłane na wolność, tylko trafiają pod nóż. Podobna rzecz odbywa się z kurami, kury w chowie klatkowym są trzymane w bardzo małych pomieszczeniach, ucina im się dzioby, często doświadczają różnych złamań, faszeruje tak, aby dawały jak najwięcej jajek. Kurczaki płci męskiej, jako, że są niepotrzebne, zabija się praktycznie po urodzeniu.

Football news:

Tedesco has discovered Promes from a new angle: he is also great between the lines. Grigoryan about the midfielder
Manchester United and Arsenal are Interested in midfielder Fluminense Martinelli, compensation - 40 million euros
Courtois on 2:1 with Barca: Real showed that they can fight
Messi has not scored against Real Madrid since May 2018
Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR