Poland

Wydali dziesiątki tysięcy na towar, zostali na lodzie. „Mamy łzy w oczach"...

  •  

   pokaż komentarz

   gorzej jakby to wprowadzili tydzień temu

   @UFC_Jest_W_Dupie: Kompletna bzdura. Gdyby ogłosili to tydzień temu ludzie zaczęliby wcześniej ogarniać groby bliskich, a sami sprzedawcy nie mrozili by tyle gotówki w towarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: weź pod uwagę, że na to święto idą też cięte kwiaty. I to kwiaty których raczej nie sprzedaje się na inne okazje. Większość ludzi, którzy prowadzą sprzedaż detaliczną już te kwiaty kupiła, żeby przez weekend sprzedać, teraz pójdą zwyczajnie w kubeł. Do tego pewnie część hurtowników też została na lodzie, bo towar który miał się sprzedać jeszcze dzisiaj w nocy, raczej się nie sprzeda.
   Jakby ogłosili to tydzień temu to jest spora szansa, że hurtrownicy by nie zdążyli ściągnąć kwiatów z Holandii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: @Andrews66: może i macie racje, dużo ludzi straci, ale głównie tacy drobni handlarze co stoją jeszcze w soboty i niedziele i sprzedają, hipermarkety raczej już swoje zarobiły
   oczywiście dało się to normalnie zrobić, ale ostatnio covid bije rekordy, więc się przestraszyli

  •  

   pokaż komentarz

   @salwel: dla ciebie który nic nie ryzykuje to było jasne, a gdyby jednak zostały otwarte to pomyśl jaka okazja do zarobku uciekła. Dlaczego państwo zmusza własnych obywateli do hazardu?

  •  

   pokaż komentarz

   to było jasne dla każdego myślącego człowieka że pozamykają cmentarze

   @salwel: szczegolnie jak caly cza powtarzali ze nie zamkna.


   No ale masz racje - jak sasin wczoraj mowil ze nie zamkna to oznaczalo ze jednak zamkna.

   Lap cytat z jakiegos znaleziska:

   ""Warszawski ratusz od 2 tygodni codziennie pytał się Morawieckiego jak to będzie. 1 mln zł kosztowało Miasto Stołeczne Warszawa przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu 1.11, wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku.""

  •  

   pokaż komentarz

   @salwel: i póki podejmuję go sam z własnej woli (chcącemu nie dziej się krzywda) to spoko, tutaj weszło państwo przerzucając ogromne ryzyko na obywateli.
   Naprawdę podejście do obywatela w tym kraju zawsze było tragiczne, w czasie korony jest jeszcze gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   zczegolnie jak caly cza powtarzali ze nie zamkna.

   @gorzki99: nie było żadnego oficjalnego komunikatu/ rozporządzenia. Poza tym widać co by się działo jakby ogłosili wcześniej - ludzie by się rzucili na cmentarze bo jak to tak nie jechać. Teraz się to dzieje ale nie na taką skalę na jaką by było.

  •  

   pokaż komentarz

   @salwel: Ale p%$!%!%enie, bo inaczej tego nazwać nie można. Mówisz, jak gdyby co roku odbywała się loteria, czy cmentarze otworzą czy nie. Od niewiadomo jak dawna cmentarze na 1. listopada są otwarte, a Ty bredzisz coś o hazardzie i ryzyku.

  •  

   pokaż komentarz

   to było jasne dla każdego myślącego człowieka że pozamykają cmentarze

   @salwel: Tak kruwa, szczegolnie, ze Sasis dwa dni temu zapowiadal, ze tego nie zrobią. To jest [email protected]!%a poważny rząd?

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym widać co by się działo jakby ogłosili wcześniej - ludzie by się rzucili na cmentarze bo jak to tak nie jechać. Teraz się to dzieje ale nie na taką skalę na jaką by było.

   @Singularity00: Dla Twojej informacji (bo widze ze cos Ci sie pomieszalo):


   Jesli na przyklad by w poniedzialek oglosili ze cmentarze w weekend zamkniete to ludzie mieliby 5 dni na pojscie na ten cmentarz. Teraz maja kilka godzin. Nie widzisz co sie dzieje?

   ilosc ludzi / 5 dni = mniej ludzi na dzien niz nawet polowa tej ilosci na kilka godzin

  •  

   pokaż komentarz

   co ma piernik do wiatraka, to było jasne dla każdego myślącego człowieka że pozamykają cmentarze

   @salwel: Skoro każdy myślący wiedział ze zamkną, to znaczy że w rządzie są sami debile którzy o tym wcześniej nie pomyśleli, i ogłosili na ostatnią chwilę.

  •  

   pokaż komentarz

   co ma piernik do wiatraka, to było jasne dla każdego myślącego człowieka że pozamykają cmentarze

   @salwel: To dlaczego nie powiedzieli tego oficjalnie tydzień-dwa temu?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak kruwa, szczegolnie, ze Sasis dwa dni temu zapowiadal, ze tego nie zrobią. To jest k$#!a poważny rząd?

   @less_is_more: No, żeby to chociaż nie ogłaszali decyzji i trzymali ludzi w niepewności, to może chociaż wszyscy z rezerwą by podeszli. Ale te ludzkie kury jeszcze do wczoraj zapewniały wręcz, że cmentarzy nie zamkną i nawet nie że rozważają i szykują taką możliwość w razie rozwoju pandemii.

   Tu już nawet nie tylko w słowniku ludzi kulturalnych, ale i w słowniku rynsztoku nie ma dość obelżywych sformułowań na to co zrobili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Singularity00: Jakby ogłosili tydzień temu, to ludzie by jeździli przez cały tydzień, więc ruch byłby rozłożony, a tak wszyscy się rzucają teraz.

   nie było żadnego oficjalnego komunikatu/ rozporządzenia.


   Tak, nie było, ale jeśli politycy powtarzają, że nie zamkną cmentarzy, to ludzie sądzą, że ich nie zamkną, a nie, że na koniec stwierdzą "zamykamy".

 •  

  pokaż komentarz

  Czekam na małego karakana jak się zjawi na wawelu 1 listopada wraz z świtą wtedy lud powinien wybiec tłumnie i im zwyczajnie przyp****ić..... Wtedy nawet ochrona mu nie pomoże.... A zanim gliny się zjawią (a patrząc na to to bardzo powoli będą się zbierać do interwencji) to już będzie po sprawie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Football news:

Mourinho on 0:0 with Chelsea: if anyone should have won, it was Tottenham. The players in the dressing room are not happy and it's fantastic
Lampard on 0:0 with Tottenham: Chelsea did enough to win. I'm glad we didn't miss out
Pape Bouba Diop, the author of Senegal's goal against France at the 2002 world Cup, has died. He was 42 years old
Langle injured his ankle in Barca's game with Osasuna. 21-year-old Minghesa is the only Central defender without injuries
De Gea injured his leg when he hit the post. He can return to the game against PSG on Wednesday
Cavani was the second to score 3 (2+1) points for Manchester United, coming on as a substitute in the Premier League. Solskjaer did poker in 1999
Antoine Griezmann: Barcelona want to be Champions. The path will not be easy