Poland

Unilever wprowadza 4-dniowy tydzień pracy. Na razie w formie testów

Unilever poinformował, że bada, jakie wyniki może oznaczać dla firmy takie rozwiązanie „na szerszą skalę w przyszłości”.

„Stare sposoby pracy są przestarzałe” - powiedział szef firmy w Nowej Zelandii, Nick Bangs. Dodał, że celem testu jest „zmierzenie efektywności pracy na podstawie wydajności, a nie czasu jej poświęconego”.

Dodał, że Covid-19, który doprowadził wielu z jego 81 pracowników do pracy zdalnej, odegrał „rolę katalizatora” w decyzji o eksperymentowaniu.

- Zasadniczo chodzi o całościowe zrozumienie tego, jak praca i życie pasują do siebie, oraz o poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego - powiedział.

Poprawiona produktywność?

Od czasu wybuchu pandemii w tym roku wiele firm wprowadziło pracę zdalną i bardziej elastyczne godziny pracy, a obowiązuje obecnie ustalenia prawdopodobnie utrzymają się nawet po ustąpieniu obaw związanych z wirusem.

Jak podaje BBC, zainteresowanie firm skróceniem czasu pracy było jeszcze przed wybuchem pandemii. W 2019 roku Microsoft Japan odnotował wzrost sprzedaży o 40 proc., zmniejszając tam tydzień pracy.

Test Unilevera dotyczący czterodniowego tygodnia pracy potrwa od grudnia 2020 roku do grudnia 2021 roku. Firma współpracuje z badaczami ze Szkoły Biznesu Uniwersytetu Technologicznego w Sydney (UTS) nad opracowaniem wyników tego eksperymentu.

Unilever, który zatrudnia ponad 150 000 osób na całym świecie, działa w Nowej Zelandii od ponad 100 lat. Działalność firmy na wyspie koncentruje się na imporcie i dystrybucji. Programem jest tam objętych wszystkich 81 pracowników.

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years