Poland

Tygodnik Neuropa. Wydanie 21.11.2020 - 27.11.2020

@eoneon: dla wielu na świecie, jednym z ostatnich obrazków kojarzonych z Etiopią jest foto z załącznika - Rio 2016 - ówczesne protesty Oromów doprowadziły do zmiany władzy i wyniosły obecnego premiera do rządów.

Szerzej patrząc, problematyczna jest kwestia ciągłości informacji, a dokładniej jej braku - jest bardzo trudno być na bieżąco z sytuacja socjo-polityczną we wszystkich krajach świata - i nie ma w tm nic złego. Gorsze jest niestety to, że często informacje są serwowane pojedynczo, bez kontekstu. Klikalność wymusza chwytliwy tytuł, a mediaworkerzy przetłumaczą i sparafrazują depesze.


To bardzo niebezpieczne, bo gdy pojedyncze wiadomości trafiają na pustkę to dobudowujemy sobie wiele rzeczy, które nie zostały powiedziane. Kraje afrykańskie są częstą ofiara takiego przekłamania - to Afryka, tam zawsze głód, zaraza, wojny.

Idąc dalej, jeśli nic nie wiemy, to wiele można nam wmówić - np. cały ruch Arabskiej Wiosny kwitowany, że to sprawka agentów, zachodu, Izraela - bo przecież był tam długo spokój. Tyle, że rosnące napięcia i potrzeby zmian były obserwowane wśród ludzi, którzy ledwo dotknęli arabskiej tematyki.

Ze świecą szukać ludzi, którzy tematy opisują szeroko i z odpowiednią głębią, którzy dotkną procesu i trendów. Dlatego zawsze i do znudzenia polecam Dział Zagraniczny - ten rodzaj dziennikarstwa jest mega potrzebny. I jak na złość, autor tego podcastu przez lata odbijał się od redakcji, ze swoimi tekstami słysząc polskiego czytelnika to nie interesuje. Jego patronajtowy sukces pokazuje, że jednak interesuje i ludzie są tego głodni.

źródło: ichef.bbci.co.uk

Football news:

Karavaev on the Eredivisie: The fans are used to goals. Even if the team lost 2:3, they are happy
Mourinho on Lampard's resignation: Football is cruel, especially modern
Dzeko denied West Ham. Striker wants to leave Roma in the winter
Milan wants to sign Porto midfielder Otavio for free in the summer
Manchester United may loan Lingard to West Ham
Mourinho on the double Ntombela: He's very creative. One of those who knows how to sharpen the game
Atalanta and Sevilla have agreed on the transfer of Gomez. The midfielder will fly to Spain on Tuesday