Poland

Tworzę dla Was film dokumentalny

pokaż komentarz

Cześć!

Dwa lata temu zapytałem Was czy chcecie słuchać mnie w roli lektora (link w powiązanych). Było to dość spontaniczne i wynikało z komentarzy które znalazłem w internecie. Barwa mojego głosu to wypadek genetyczny, a o tym jak mówić do mikrofonu nie miałem wtedy zielonego pojęcia. Znalezisko wykopaliście na główną z płomieniem. Komentarzami zainspirowaliście mnie do rozwoju nowych umiejętności, więc teraz to ja chciałbym zrobić coś dla Was.

Historia mojego życia potoczyła się tak, że studiuję i pracuję na drugim końcu świata. Pracuję jako kierowca, a w wolnym czasie pomagam na pogotowiu. Napisałem "pomagam", bo ratownictwo medyczne działa tam wyłącznie na zasadach wolontariatu. Sam ratownikiem nie jestem, prowadzę tylko karetkę. Robię to w Tajlandii - jedynym takim miejscu na świecie, w którym kierowcy specjalnie utrudniają przejazd karetkom pogotowia. Uznałem, że temat na tyle ciekawy aby zrobić z tego film dokumentalny. Problem polega na tym, że dotyka to wielu aspektów kulturowych, ale już po tym co teraz wrzuciłem będziecie wiedzieć o co chodzi.

Ze scenopisu który stworzyłem wychodzi, że film będzie trwał około półtorej godziny. Dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość :) Ogarniam to na razie sam, finansuje też sam. Prace mam już zaawansowane w 60%. Uczę się trochę z Google, trochę z innych filmów. Większość to będą moje własne materiały (nagrywam w wolnych chwilach) uzupełnione o archiwalne aby pokazać konkretne wydarzenia. Kiedy skończę? Mam nadzieję, że jak najszybciej. To raczej kwestia 2-3 miesięcy, ale wolę nie nadawać sobie presji czasu bo najważniejsza jest wartość merytoryczna. Nie wiem jeszcze gdzie będzie opublikowany film bo YouTube strasznie kompresuje obraz i dużo stracimy na jakości. Coś wymyślę, ale najpierw go skończę. Na zasięgach mi nie zależy bo na tym nie zarabiam. Zależy mi tylko na tym, aby każdy kto chce mógł go obejrzeć za darmo.

Tymczasem zapraszam do małego AMA na temat ratownictwa w Tajlandii i ogólnie tematu tego filmu. Wasze pytania na pewno pomogą mi w lepszym przygotowaniu końcowego materiału.

Football news:

Werner pro 1-0 with City: The best teams in England played. If Chelsea win the trophy, the season is a success
Tuchel on Guardiola and City: Chelsea deserved to win over the best coach and one of the best teams
Guardiola on de Bruyne's injury: It doesn't look good. He is in pain
Thomas Mueller: Flick didn't explain his decision, but neither should he. He spent a lot of energy for 1.5 years
Guardiola on 0:1 with Chelsea: It is not easy to beat a team that defends itself in the third
Tuchel on the victory over Man City: A very strong Chelsea game. Proud
Four Monaco players were infected with the coronavirus before the match with Bordeaux. Golovin - in the application for the game