Poland

TVPiS: Gazeta Wyborcza sympatyzuje z Rosją xD

pokaż komentarz

@Soulmyr: I tak nie przeczytasz, ale powinieneś bo się odnosi bezpośrednio do tego co napisałeś. Poniżej fragment
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26783271,za-kulisami-ludzie-kaczynskiego-i-putina-potrafia-sie.html

14 czerwca 2014 r. – gdy „Wprost” zaczął publikować zapisy podsłuchanych rozmów – powinien przejść do historii jako dzień, w którym scenariusz „pisany obcym alfabetem” zaczął być realizowany z nową siłą. Setki minut nagrań, które sukcesywnie wypływały do wyborów 2015 r., wykrwawiły rządzącąPlatformę.


Dziś wiemy, że w aferze palce maczały osoby związane z PiS oraz z Rosją. Podsłuchową intrygę przygotowali ludzie związani z rosyjskimi służbami, zaś osoby bliskie PiS zadbały o odpowiednie nagłośnienie sprawy.
Tropy biegną pod sam Kreml przez łańcuszek menedżerów, biznesmenów z paszportami państw afrykańskich, cypryjskich prawników obsługujących rosyjskich mafiosów, kremlowskich oligarchów oraz niedoszłe moskiewskie biznesy Trumpa. Zatrzymują się na Aliszerze Usmanowie – jednym z najbogatszych Rosjan, który ma opinię pełnomocnika Kremla w jego tajnych interesach. To dlatego Nawalny wskazywał Usmanowa w liście do szefowej Komisji Europejskiej jako tego, który oprócz siedmiu innych prominentnych oligarchów powinien w pierwszej kolejności zostać obłożony sankcjami.
O podsłuchach prawdopodobnie wiedział od nich wcześniej nie tylko sam Kamiński i jego najbliżsi współpracownicy. Marek Falenta, jeden z głównych wykonawców podsłuchów, dotarł również do otoczenia Kaczyńskiego. Dziś środowisko z zapałem zaciera ślady i udaje, że nie dostrzega dowodów na udział Rosjan.
Podobnie jest w sprawie rosyjskiego węgla, który wlewa się do Polski w milionach ton. Jeszcze w 2014 r. obecny szef MON Mariusz Błaszczak domagał się obłożenia go embargiem – dziś nikt w PiS nie robi problemu z tego, że największe państwowe elektrownie, takie jak Kozienice czy Połaniec, kupują setki tysięcy ton węgla od firmy z Syberii, z którą robił interesy nie kto inny jak Marek Falenta. Ile dokładnie go sprowadzają i za ile – nie wiadomo, bo tych informacji rządowe spółki energetyczne nie ujawniają.
Trudno się dziwić, skoro powiązania z syberyjskim potentatem ma najważniejszy do niedawna człowiek w polskiej energetyce, czyli Krzysztof Tchórzewski – do 2019 r. minister energii. Relację jego syna z pracownikiem rosyjskiej firmy węglowej opisałem latem 2020 r. w „Polityce”. – Jest niezwykle zasmucająca i niepokojąca. Rosjanie nie budują kontaktów biznesowych z Polakami tylko w celach biznesowych, ale także po to, by wykorzystywać nas do działań, które są sprzeczne z interesami Polski i całego Zachodu – komentowała posłanka KO Izabela Leszczyna. Bez odzewu.

Football news:

Solskjaer on the Champions League semi-finalists: When you see how well Manchester United played against them, you know that we are not a million miles behind
Foden stopped working with the company that tweeted about Mbappe. The firm said that all posts are coordinated with clients
Pogba on Jose's words about Solskjaer: He lost the match and wanted to talk not about the game, but about someone's dad. Very Mourinho-like
Herta went into quarantine with the whole team. Matches against Mainz, Freiburg and Schalke postponed
Benzema and Real Madrid are close to extending their contract until 2023
In 1936, the City was supposed to come to the USSR. The tour was approved by Stalin, but the organizer was shot
Petrzhela on Kudela's disqualification: A disaster! Black is black, and white is white. How else to say it?