Poland

Turniej tenisowy Wimbledon odwołany, ale do tenisistów trafi 10 milionów funtów

Kwota ta zostanie podzielona wśród 620 graczy, którzy zajmowali miejsca w rankingach gwarantujące udział w turniejach głównych bądź kwalifikacjach singla, debla, gry mieszanej czy w zmaganiach na wózkach.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, 256 tenisistów uprawnionych na podstawie zamrożonych rankingów do gry w głównych turniejach singlowych otrzyma po 25 tys. funtów, a 224 graczy, którzy mogliby wystąpić w kwalifikacjach - połowę tej sumy. Uczestnicy rywalizacji w grach podwójnych - po 6250 funtów, a ci, którzy zakwalifikowaliby się do turnieju na wózkach między 5000 a 6000 funtów.

Z Polaków na maksymalną stawkę mogliby liczyć nie tylko Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz, ale i Kamil Majchrzak (108. ATP) czy Katarzyna Kawa (125. WTA).

"Dzięki naszemu ubezpieczeniu odwołanie imprezy dotknęło nas w umiarkowanym stopniu. Dlatego w tych trudnych czasach cieszymy się, że możemy zaoferować pomoc i wynagrodzenie tym, którym w tym roku nie było dane zagrać w Londynie" - powiedział Richard Lewis, dyrektor generalny All England Lawn Tennis and Croquet Club, gospodarza i organizatora turnieju.

Kilka dni po informacji o odwołaniu po raz pierwszy od 75 lat prestiżowej imprezy jeden z dziennikarzy poinformował, że organizatorzy dostaną w związku z tym z tytułu ubezpieczenia 141 milionów dolarów. Za polisę obejmującą pandemię zapłacili zaś łącznie od 2004 roku 34 mln.

Czytaj także: wygraj nagrody po 10 tys. dolarów

Kolejne 1,2 mln funtów organizatorzy przekazali na cele charytatywne.

Tegoroczna edycja Wimbledonu miała się odbyć w dniach 29 czerwca - 12 lipca, ale z powodu pandemii koronawirusa nie doszła do skutku.

W Wielkiej Brytanii na COVID-19 zachorowało ponad 44 tysiące osób, a ponad tysiąc zmarło.

Football news:

Zidane's future at Real Madrid is in question. The coach is not as confident as before (Marca)
Marcel Villas-Boas has snapped a record 13-game losing streak in the Champions League. And for the first time I scored in this draw
Queiroz dismissed as coach of the national team of Colombia
Klopp on goalkeeper Kelleher's game with Ajax: Top, top, top, top
Manchester United, Tottenham and Chelsea are Interested in Brighton defender white
Red bull tore up Lokomotiv with a perfect variety of attacks. The stricken Loco didn't know what to do
The Spanish super Cup may not take place in Saudi Arabia, but in Spain