Poland

Turniej tenisowy Wimbledon odwołany, ale do tenisistów trafi 10 milionów funtów

Kwota ta zostanie podzielona wśród 620 graczy, którzy zajmowali miejsca w rankingach gwarantujące udział w turniejach głównych bądź kwalifikacjach singla, debla, gry mieszanej czy w zmaganiach na wózkach.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, 256 tenisistów uprawnionych na podstawie zamrożonych rankingów do gry w głównych turniejach singlowych otrzyma po 25 tys. funtów, a 224 graczy, którzy mogliby wystąpić w kwalifikacjach - połowę tej sumy. Uczestnicy rywalizacji w grach podwójnych - po 6250 funtów, a ci, którzy zakwalifikowaliby się do turnieju na wózkach między 5000 a 6000 funtów.

Z Polaków na maksymalną stawkę mogliby liczyć nie tylko Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz, ale i Kamil Majchrzak (108. ATP) czy Katarzyna Kawa (125. WTA).

"Dzięki naszemu ubezpieczeniu odwołanie imprezy dotknęło nas w umiarkowanym stopniu. Dlatego w tych trudnych czasach cieszymy się, że możemy zaoferować pomoc i wynagrodzenie tym, którym w tym roku nie było dane zagrać w Londynie" - powiedział Richard Lewis, dyrektor generalny All England Lawn Tennis and Croquet Club, gospodarza i organizatora turnieju.

Kilka dni po informacji o odwołaniu po raz pierwszy od 75 lat prestiżowej imprezy jeden z dziennikarzy poinformował, że organizatorzy dostaną w związku z tym z tytułu ubezpieczenia 141 milionów dolarów. Za polisę obejmującą pandemię zapłacili zaś łącznie od 2004 roku 34 mln.

Czytaj także: wygraj nagrody po 10 tys. dolarów

Kolejne 1,2 mln funtów organizatorzy przekazali na cele charytatywne.

Tegoroczna edycja Wimbledonu miała się odbyć w dniach 29 czerwca - 12 lipca, ale z powodu pandemii koronawirusa nie doszła do skutku.

W Wielkiej Brytanii na COVID-19 zachorowało ponad 44 tysiące osób, a ponad tysiąc zmarło.

Football news:

Manchester City remain Interested in Coulibaly and Pau Torres, despite ake's transfer from Bournemouth
Up to 10 players will leave Chelsea this summer. Among them are Kante, Kepa and Marcos Alonso
Sancho has agreed a 5-year contract with Manchester United. The clubs are at an advanced stage of negotiations
Willian is in talks with Arsenal. He refused to sign a 2-year contract with Chelsea
Antonio Conte, Denying what was asked of the players See about the future of Surrey. I have a contract with Inter for 3 years
Lampard wants Chelsea to buy Chilwell, a new goalkeeper and at least one Central defender
Barcelona wants to increase Fati's compensation to 400 million euros