Poland

Turner-Smith wcieli się w postać żony króla Henryka VIII

pokaż komentarz

@graf_zero:
Ale nikt nie zaprzecza, że w kinie istniał tzw. "whitewashing" gdzie nordyckie lub anglosaskie typy grały Żydów, Egipcjan czy Greków. Myślę też, że nikt go nie chwali. Ale czy skoro zgodnie potępiamy "whitewashing" i uznajemy go za błąd przeszłości, to czy nie rozsądnie byłoby po prostu osadzać w filmach historycznych osoby o etniczności takiej, jaka była właściwa dla danego miejsca i czasu, dla danej postaci historycznej? Odskok w drugą stronę też nie jest dobry.

No chyba, że jest to adaptacja arystyczna i o tym wprost wiadomo, wtedy nie ma żadnego problemu bo w takich to nie kolor skóry jest ważny, ale warsztat aktorski lub inne przesłanie. To fakt, zgadzam się.

@adidanziger: Tzn przykład wg mnie jest dobry, bo "kanonicznie" Jezus był Żydem czyli rasa biała ale o ciemniejszej karnacji, więc formalnie w filmach historycznych powinien go pewnie grać jakiś aktor z Bliskiego Wschodu lub o takowej urodzie. Robienie z niego w filmach niebieskookiego blondyna to faktycznie est po prostu rasizm albo bigoteria narodowa. Ale robienie z niego KOGOKOLWIEK, w tym czarnoskórego, w musicalu nie jest niczym niewłaściwym.

@TheJaster: Ja Tobie też.

Football news:

Gattuso on Napoli: Almost lost to AZ, although they could have reached the playoffs
Mikel Arteta: Arsenal in the Premier League are not as formidable in attack as in the Europa League
Roma have 4 wins in 5 rounds of the Eurocup season for the first time
Soboslai could move to Leipzig in the winter if Salzburg fail to qualify for the Champions League play-offs. The midfielder is also of Interest to Bayern
Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years
Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there