Poland

TK działa w trybie na żądanie

statystyki
Teraz sąd konstytucyjny postanowił przerwać bezruch i zaplanował publiczne ogłoszenie rozstrzygnięcia w sprawie o sygnaturze P 22/19.

Teraz sąd konstytucyjny postanowił przerwać bezruch i zaplanował publiczne ogłoszenie rozstrzygnięcia w sprawie o sygnaturze P 22/19.źródło: ShutterStock

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Trybunał Konstytucyjny nie wyznaczył ani jednej rozprawy na ten rok („O pożytkach (nie)działania Trybunału Konstytucyjnego słów kilka”, DGP 10/2020).

Teraz sąd konstytucyjny postanowił przerwać bezruch i zaplanował publiczne ogłoszenie rozstrzygnięcia w sprawie o sygnaturze P 22/19. Trafiła ona do TK w grudniu 2019 r., a już 10 stycznia br. opinię przygotował prokurator generalny. Skład, któremu przewodniczy Julia Przyłębska, wyda orzeczenie już 13 lutego – mimo że okres oczekiwania na wydanie wyroku TK zwykle liczy się teraz w latach.

Sprawa została zainicjowana przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Skierowała ona pytanie prawne o to, czy przepisy, na podstawie których w postępowaniach dyscyplinarnych składane są wnioski o wyłączenie sędziów z powodu wadliwości ich powołania, są zgodne z ustawą zasadniczą.


Pozostało jeszcze 66% treści

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally