Poland

Szaleniec w BMW. 248 km/h na liczniku, 2 promile w organizmie

 •  

  pokaż komentarz

  nie życzę sobie abym jadąc np. 140km/h i zmieniając pas na autostradzie musiał się mocno wpatrywać w lusterko czy jakiś debil nie pop!$!!?%a 250km/h i za 2 sekundy mnie zabije.

  @kopszmercen: Jeżeli nie zaczynasz wyprzedzać pojazdu kilometr przed nim oraz używasz kierunkowskazów to zmniejszasz swoje szanse na to. Pomijam, że cały czas raz na kilka sekund powinieneś rzucić okiem w lusterka bo od tego one są a jeżeli widzisz pojazd w lusterku to wręcz obowiązkiem jest wstępna ocena jego prędkości.

  nawet jeśli nawierzchnia umożliwia szybszą jazdę to odległości między węzłami, wjazdami i zjazdami - już są zaprojektowane wg limitu prędkości.

  @andre_van_danswijk: Prędkość projektowa polskich autostrad to 120 km/h ale nie ma ona nic wspólnego z bezpieczną prędkością bo ona oprócz warunków zewnętrznych (natężenie ruchu, pogoda, stan nawierzchni) w dużej mierze zależy od czynników wewnętrznych takich jak opony, hamulce, zawieszenie, rozkład masy czy stan psychofizyczny kierowcy itd. Zgodzę się jedynie z argumentem hałasu i emisji ale skoro bardziej ekologiczne i zatłoczone Niemcy nie mają z tym problemu to nie widzę powodu byśmy w Polsce z tym mieli problem.

  może się mylę ale w Europie nie ma wybudowanej żadnej drogi, która by pozwalała na bezpieczną jazdę powyżej 180 kilometrów na godzinę. Prosty odcinek każdy głupi zrobi ale co z zakrętami?

  @Tosca303: Tak jak wyże pisałem bezpieczna prędkość zależy od bardzo wielu czynników. Natomiast w Niemczech na ponad połowie długości autostrad nie ma ograniczenia prędkości a pomimo to mniej osób u nich ginie na drogach niż u nas.

  @pretorius: Akurat na nagraniu oprócz bezdyskusyjnej winny kierowcy, który nie wyhamował widzę też winę "Janusza paczacza", który zamiast sprawnie przejechać prędkością jaką miał na początku zwężenia musiał zwolnić by się przyjrzeć wypadkowi. P.S. Oczywiście ten zap!$!!?%ający skoro nie był wstanie wyhamować, jechał za szybko. Jak zobaczył zwężenie to powinien dać od razu po hamulcach.

 • Football news:

  Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
  Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
  Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
  Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
  Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
  Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
  Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years