Poland

Rząd Japonii dopłaci przedsiębiorcom wycofującym produkcję z Chin

 •  

  pokaż komentarz

  @unikalny3:

  To by nastąpiło prędzej czy później - za kilkanaście, kilkadziesiąt lat fabryki będą opanowane przez roboty, z którymi Chińczyk za miskę ryżu nie ma szans konkurować. Na razie technika na to nie pozwala, więc koszty produkcji urosną.

  Ale czy rzeczywiście? Wpiszcie sobie w google frazę "produkcja w Chinach coraz droższa" - od 10 lat widać artykuły i opracowania na temat rosnących kosztów produkcji. Rosną nie tylko płace, ale też koncesje i grunty pod fabryki. Swoje piętno odcisnęła też wojna handlowa z USA. Może się okazać, że towary wcale tak mocno nie podrożeją. Np. producenci elektroniki od dawna powoli uciekają z Chin do Tajwanu, Malezji, Wietnamu, Indii...

  Do tego oczywiście dochodzi standardowa chińska strategia: kradną technologie i w dupie mają patenty. To jest podstawowy element ich strategii, na złodziejstwie zbudowali i wciąż budują swoją gospodarkę i potęgę ekonomiczną. Jestem ciekawy, czy inwestorzy przejrzą w końcu na oczy - dla wielu z nich liczy się ZY$$$K - i to szybki oraz łatwy zysk, osiągany m.in. właśnie przez minimalizację kosztów produkcji. Jednak poprzez takie dążenia, w dłuższej perspektywie wyhodowali sobie silnego i groźnego konkurenta. Ciekawe, czy Chińczycy w końcu przestaną być postrzegani jako małe, śmieszne zap?#%#@$acze, a ludzie zrozumieją, że to groźne, pokrętnie myślące i mające całkowicie inne zasady moralne zagrożenie?

 • Football news:

  Jorginho is Interesting to Bayern and PSG. Chelsea can trade him to Juve for Pjanic
  Mourinho on transfers: I Would like Tottenham to be reasonable and not spend a lot of money
  Mario will leave the Team after 30 June. The club was unable to extend the lease until the end of the season
  PSG offered 55 million euros plus bonuses for Icardi. Inter wants 60 million without bonuses
  Agent van Bergen: Zenit have not contacted me
  Fans of Pilsen hung out in the car theater: watched the guest match, celebrated the restart and the victory
  Players and coaches of the club from California call the fans every day: congratulations, advice and just chat. Very heartfelt!