"Spektrum" nale¿y do tych gier planszowych, w których najlepiej czuliby siê telepaci. Umiejêtnoœæ uchwycenia, o co chodzi partnerowi, decyduje tu o sukcesie. Jednak nawet jeœli w zabawie uczestnicz¹ gracze, którzy na co dzieñ rozumiej¹ siê bez s³ów, podczas rozgrywki nieraz nadaj¹ na zupe³nie innych falach. Dlatego ka¿dy ma szansê na zwyciêstwo.
W ka¿dej rundzie jedna z dwóch dru¿yn deleguje swojego przedstawiciela do wylosowania tytu³owego spektrum oraz specjalnego obszaru na za³¹czonej skali. Czym jest owo spektrum? Ano zestawem dwóch przeciwstawnych hase³, na przyk³ad „dobre/z³e", „ciche/g³oœne" czy „jedzenie œmieciowe/wykwintne danie". Wspomniany obszar znajduje siê gdzieœ pomiêdzy nimi i jego po³o¿enie zna tylko wydelegowany. Za pomoc¹ jednego s³owa musi poinformowaæ swoj¹ dru¿ynê o jego lokalizacji.
Za³ó¿my, ¿e spektrum (znane wszystkim uczestnikom zabawy) brzmi „przedmioty nieprzydatne/przydatne w kryzysowych sytuacjach", zaœ wydelegowany rzuci³ has³o „magnetofon". Gdzie na skali znajduje siê obszar, o którym myœli? Bli¿ej jej pocz¹tku, wszak dziœ nikt ju¿ z kaseciaków nie korzysta? A mo¿e gdzieœ za œrodkiem skali, bo w ¿yciu nie sposób obejœæ siê bez muzyki? Ka¿da z dru¿yn ma szansê owo miejsce wytypowaæ. Jeœli zrobi to celniej, zdobêdzie punkty.
„Spektr...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Oferta promocyjna: dostêp do treœci rp.pl ju¿ od 9,90 z³ za miesi¹c!
Wybierz najkorzystniejsz¹ ofertê i zyskaj dostêp do najwa¿niejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.