Poland

Plan Bidena: Make America California Again!

  •  

   pokaż komentarz

   To będzie ciekawy eksperyment;)

   @Ponczo88: @zaczarowanyKabanos:


   Nie bardzo - nazywa się to republika bananowa i było przerabiane wiele razy. Kalifornia działa w prosty sposób, jest kasta uprzywilejowana (biurowkracja) która kradnie ile się da z podatków, podatki są ssane z klasy średniej, a ochłapy rzucane leniom i bezrobotnym którzy głosują na kastę. Coś wam to przypomina BTW?

  •  

   pokaż komentarz

   @tenex: wciąż twierdze ze będzie to ciekawy eksperyment patrząc na to jak kreuje się USA, jako mocarstwo, potęga militarna, bogaty kraj który jest numerem jeden. Ciekaw jestem co się tam stanie, jak się sytuacja rozwinie, może stany oficjalnie upadną i rządy bidena pokażą to całemu światu? A może będzie odwrotnie? Czas pokaże i nie zmienia to faktu ze ciekawe czasy mamy;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponczo88: USA nikt nie kreuje na mocarstwo numer 1. De facto było to mocarstwo numer jeden do roku ok 2000. Niestety USA nieupilnowało sobie wroga wewnętrznego i zostało rozsadzone wewnętrznie, pytanie jest, czy się obudzi i pozbiera czy też nie. Zważywszy na kompletną ślepotę 80% społeczeństwa na to co się dzieje, i głebokie zrozumienie tego co się dzieje może przez 3%, nie widzę tego dobrze. Na pewno jest już za późno by utrzymać status globalny. Nie jest to dobre, bo USA pomimo swoich wad jest mimo wszystko najpozytywniejszym hegemonem w historii świata. Alternatywy są straszne, zwłaszcza dominacja Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   Kalifornia działa w prosty sposób, jest kasta uprzywilejowana (biurowkracja) która kradnie ile się da z podatków, podatki są ssane z klasy średniej, a ochłapy rzucane leniom i bezrobotnym którzy głosują na kastę. Coś wam to przypomina BTW?
   @tenex: fajne populizmy wypisujesz, szkoda, że nie mają mało wspólnego z rzeczywistością

  •  

   pokaż komentarz

   @RafiRK: BTW w Kalifornii budżetówka też generalnie ochłapy dostaje, chyba, że ma silne związki zawodowe (nauczyciele, więziennictwo, strażacy) - tam pieniądze z korupcji idą w fundusze emerytalne

   proceder który powyżej opisałem jest na poziomie polityków i krewnych królika. Korupcja jest pośrednia przez różne fundacje NGOs etc, oraz kreację problemów które można przeskoczyć tylko opłacając rózne organizacje.


   Wpytaniu co to wam przypomina miałem na myśli działanie NGOs i lewactwa w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @tenex: Nie pozbiera się. Na to był czas mniej więcej do 2008 roku, kiedy to studia zaczęło kończyć pokolenie przełomu lat 80 i 90. Ci ludzie teraz są nową, zindoktrynowaną socjo-marksistowskimi ideami elitą. Teraz studia kończy jeszcze gorsze pokolenie przełomu lat 90/2000. Zatem, żeby się cokolwiek zmieniło, nawet gdyby zmiany rozpoczęły się dziś, to rezultatu nie zobaczymy przez minimum 20-30 lat. Za naszego życia Ameryka nie powróci. No chyba że ktoś jest bardo, bardzo młody, to ma jeszcze szansę na starość.

   PS: Oczywiście jest niewielka, bardzo niewielka szansa na zbrojne powstanie centralnej Ameryki (w sensie tzw. stanów centralnych jak np. Kolorado albo Kansas, a nie krajów jak Panama ;) ) Albo secesję Teksasu.

  •  

   pokaż komentarz

   jest kasta uprzywilejowana (biurowkracja) która kradnie ile się da z podatków, podatki są ssane z klasy średniej, a ochłapy rzucane leniom i bezrobotnym którzy głosują na kastę. Coś wam to przypomina BTW?

   @tenex: partie PiS?

  •  

   pokaż komentarz

   @blah667: zbrojnego powstania nie będzie, ale rozpad stanów jest już w 100% pewny. Powróci dawny podział, Teksas groził odejściem z USA nawet za dobrych czasów a teraz aktywnie działają przeciw lewactwu i nawet nie dawno gubernator mówił, że nie pozwolą u siebie zrobić Kalifornii. Lewacy zniszczą wszystko, nawet tak potężny kraj jakim było USA.

  •  

   pokaż komentarz

   jako mocarstwo, potęga militarna, bogaty kraj który jest numerem jeden
   @Ponczo88: to będzie CCCP v2, po prostu. CCCP to przecież była potęga militarna i bogaty kraj, gdzie wszystkiego było "mnogo", a wszystko "balszyje". A że bieda była, to już inna kwestia. USA było w tamtym okresie bogate, bo się obywatele bogacili, a CCCP było bogate, bo obywatele byli biedni, ale można było ich wykorzystać a ich wysiłki przekierować na coś, co akurat mogło rozsławić komunizm.

  •  

   pokaż komentarz

   Kalifornia działa w prosty sposób, jest kasta uprzywilejowana (biurowkracja) która kradnie ile się da z podatków, podatki są ssane z klasy średniej, a ochłapy rzucane leniom i bezrobotnym którzy głosują na kastę. Coś wam to przypomina BTW?
   @tenex: fajne populizmy wypisujesz, szkoda, że nie mają mało wspólnego z rzeczywistością

   @RafiRK: To maja mało wspólnego czy nie maja mało wspoln2go ?

  •  

   pokaż komentarz

   Ci co maja kasę to uciekają z tamtąd do innych stanów przez podatki

   @Ponczo88: aby później głosować na tych samych co wprowadzili te podatki w Californi... i zaraza komunistyczna się szerzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: Wszędzie wysypią piasek i zrobią plaże. Do tego w każdym mieście siedziba wielkiej korporacji z branży tech i sklepiki z legalną marihuaną i organicznymi koktajlami mango na każdym rogu. Wszyscy mikrodozują LSD albo grzyby i jest fajna luźna atmosfera start-upu.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: skoro już jesteśmy przy google maps polecam wirtualną wycieczkę po dzielnicy skid row. nie wiem jak można stawiać za wzór stan z tak duża liczbą bezdomnych. przecież to woda na młyn dla wszelkich anty-kapitalistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: przenieśli się gdzie indziej, chyba nie byłeś w USA ostatnio. Ja ci podpowiem, w każdym dużym mieście w USA są masy bezdomnych, masy ludzi wyprowadza się z Kalifornii i innych lewackich central bo już mają tego dość a bezdomni to wisienka na torcie, są ludzie którzy autentycznie posprzedawali super drogie apartamenty bo bali się wieczorem wracać do domu tylu bezdomnych się wala po ulicach nawet w dobrych dzielnicach. Lewactwo doprowadziło tam do masowej tragedii i pogłębienia się problemu ciągnącego się od lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: ostatnio nie byłem - ciężko teraz latać.
   Ja wiem, że są bezdomni - i to w centrum (np. SF). Idziesz jedną ulicą - ładne kamienice, porządek itd, a za zakrętem jakbyś był w innym świecie - miasteczko namiotowe. W niektórych parkach podobnie - jedna część świetna, ładna, a obok masa ćpunów i dziwnych ludzi, którzy tam mieszkają.
   W USA, żeby zostać bezdomnym, wystarczy zachorować i nie mieć dobrego ubezpieczenia. Albo mieć pracę, tylko nie mieć kasy na wynajem, bo wywindowano chore ceny. Dosłownie chore, bo nawet mając dobrą pracę możesz być zmuszony do mieszkania w kilka osób w niewielkim mieszkaniu - na nic lepszego cię nie stać. Ewentualnie dojeżdżać 2 godziny w jedną stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewactwo doprowadziło tam do masowej tragedii i pogłębienia się problemu ciągnącego się od lat.

   @GrimJyu: Wiadomo. Rozwarstwienie społeczne i bankructwa z dnia na dzień wskutek rujnującej majątek opieki zdrowotnej gdy akurat nie masz ubezpieczenia to wina lewactwa XD

   Więcej fikołków wypopki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: tak jak w centrum Chicago. W Loop wszystko cacy a bardziej na południe, zaraz poza ścisłym centrum np. Stare/Roosevelt już zaczyna być [email protected]#$wato. Zresztą w Chicago to najszybciej ch?$ strzeli normalność. Zawsze tu było czarno ale dopóki burmistrzem był biały Daley jakoś to było. Teraz jest ta murzynka Lightfoot i mniemam, że w niedługim czasie dzięki niej ch?$ wszystko strzeli.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7