Poland

Pakistan: Zmuszanie ludzie do przejścia na islam nie podlega karze

pokaż komentarz

Zmuszanie do przejścia na islam jest OK. Ale tylko spróbuj napomknąć tam o hipotetycznej możliwości przejścia z islamu na inną religię. Tylko spróbuj. Wściekłe wycie, brzęk ostrzonych maczet i syk szykowanego kwasu będzie słychać nad Morzem Egejskim.

Tak został pomyślany islam - jako religia ekspansywna. A właściwie nie religia, tylko cały system społeczny. Tak czy siak, małżeństwo muzułmanina z nie-muzułmanką (chrześcijanką lub żydówką) jest dozwolone, ALE z ateistką, politeistką lub apostatką - zakazane. Małżeństwo muzułmanki z innowiercą - zakazane. Przyczyna - prosta: kobieta prawie na pewno przejdzie na wiarę męża, za to dzieci na pewno zostaną wychowane według właściwej wiary i wpojone im zostaną prawidłowe zasady. Ateistki i apostatki z definicji są zbyt problematyczne i oporne na przekształcenia religijne, więc dostały bana.

Przy czym należy pamiętać: chrześcijanka wychodząca za muzułmanina - nawet jeśli przejdzie na islam - zawsze będzie miała niższą pozycję społeczną, niż muzułmanka z dziada pradziada. Wiele kobiet o tym nie wiedziało, a przekonały się bardzo boleśnie, gdy pojechały ze swoim śniadym księciem do jego pałacu w Maroku czy Egipcie. Szok spowodowany pogardą i brutalnym traktowaniem przez rodzinę męża (oraz samego męża, którego szarmanckość robi PUFF, znika) przysłaniał z powodzeniem fakt, że pałac z reguły okazuje się maleńką i zaniedbaną chałupką, a książę nie posiada innego bogactwa poza pigmentalnym.

Czasem udaje się uciec z takiego piekła - kiedyś nawet na TVN leciał program "Detektyw", w którym Inspektor Kwadrat (Rutkowski, znaczy się) rozwiązywał lub nie różne sprawy. Jedną z rozwiązanych spraw była ewakuacja przetrzymywanej kobiety i jej dziecka z Pakistanu. Mało brakowało, żeby rodzina męża zatrzymała ekpię na lotnisku - ale pracownica Rutkowskiego narobiła hałasu, a muzułmańskie dzbany, najwyraźniej nie oswojeni z kobiecą agresją, odpuściły.

Źródła:


https://www.temidium.pl/artykul/malzenstwo_z_muzulmaninem_aspekty_prawne-1018.html
https://wpia.uwm.edu.pl/czasopisma/sites/default/files/uploads/KPP-Monografie/6/114-121.pdf