Poland

Orędzie Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego

pokaż komentarz

Jeśli nie chcecie, żeby następne orędzie marszałka Senatu było wygłaszane przez PiSowca, to wróćcie w niedzielę z działki na czas.

Jak pisał jakiś czas temu najlepszy dziennikarz polityczny w Polsce, Andrzej Stankiewicz:

Załóżmy, że wygra Duda. Wszystko wskazuje, na to, że w tej sytuacji — wobec kolejnych lat rządów PiS i jego prezydenta — może dojść do politycznej zmiany w Senacie. Liderzy PO, PSL i SLD mówią w nieoficjalnych rozmowach, że mogą stracić kilku senatorów, zapewne z Platformy. A wtedy PiS odzyska kontrolę nad Senatem. Wszak Jarosław Kaczyński marzy o tym, żeby było tak, jak było — w poprzedniej kadencji dysponujący większością senatorowie PiS przyjmowali ustawy w kilkadziesiąt godzin, a dziś zajmuje to kilkadziesiąt dni.

( https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/newsletter-onetu-andrzej-stankiewicz-a-jesli-wygra-trzaskowski-bedzie-sie-dziac/j39f8vg )

Naciski na senatorów będą ogromne, a zawsze znajdzie się ktoś np. w kłopotach finansowych czy prawnych. Trzy lata do wyborów w warunkach monowładzy PiS to jak wieczność, więc pewnie tak się w tym scenariuszu stanie.

PS: Nie wiem, jak to się skończy, ale atmosfera jest trochę jak w kluczowych momentach Bitwy o Anglię. Tu mój - nadal aktualny - apel o mobilizację sprzed pierwszej tury:

https://www.wykop.pl/wpis/50020871/z-roznych-powodow-nie-bede-mogl-sie-zbyt-intensywn/

Wciąż jeszcze można zmienić plany, a może i kogoś przekonać.

Football news:

Klopp, Lampard, Rodgers and Wilder claim the award for the best coach of the Premier League, Pep-no
The authors of Showsport choose the winner of the Champions League: Chernyavsky - for Leipzig, Muiznek believes in real 🤪
Trent, rashford, martial and Greenwood are up for the award for the best young player of the season
Ronaldo started the 2016-17 season poorly – and then scored 10 goals in the Champions League play-offs and produced the best performance in the history of the tournament
Henderson, de Bruyne, Pope and Ings is among the contenders for the award for the best player of the Premier League season
The Bundesliga plans to start the season on September 18 with a match between Bayern – Schalke or two Borussia
Barcelona announced 7 reserve team players for the match with Napoli. Dembele, Vidal and Busquets will not play