
Wielki to by³ artysta, inteligentny, wra¿liwy i zabójczo dowcipny. Zmar³ po czterdziestce, w sumie niewiele po sobie zostawi³, ale legenda przetrwa³a. Nie wiedzieliœmy jednak, ¿e Wies³aw Dymny mia³ dar prorokowania. A mia³, czego dowodem jego klasyczny monolog z „Piwnicy Pod Baranami".
„Doœæ ju¿ tego ca³ego mem³ania. WeŸmy przyk³ad z Majewskiego. Ten nie mem³a, a jak coœ powi, no to boki zrywaæ". S³usznie, panie Wies³awie, Micha³ Majewski nie mem³a i nigdy nie mem³a³. Przez lata dziennikarz, a zaczyna³ w „Rzeczpospolitej", da³ siê poznaæ jako rasowy reporter œledczy i wali³ prosto z mostu, nie mem³a³. Nie chodzi³ na kompromisy, wierzy³, ¿e prawda i uczciwoœæ go obroni¹. Mo¿e i obroni¹, ale nie przed tymi s¹dami. Tego nie przewidzia³.
W³aœnie zosta³ prawomocnie skazany na 18 tys. z³ grzywny za to, ¿e w czerwcu 2014 roku broni³ komputera przed agentami ABW, którzy wtargnêli do redakcji „Wprost". Jak pamiêtamy, tygodnik ujawni³ aferê pods³uchow¹ i kompromituj¹ce rz¹d Tuska nagrania trafi³y do sieci oraz na ³amy pisma. Tego w³adza darowaæ nie mog³a i za sprawê wziêli siê prokuratorzy. Nie, nie œcigali agentów ABW ani tych, którzy ich tam wys³ali. Zabrali siê za Majewskiego.
Dowiedz siê wiêcej: Micha³...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Nowa Prenumerata ju¿ w sprzeda¿y, poznaj pakiet korzyœci!
Dostêp do najwa¿niejszych treœci z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.