Poland

Morgan Freeman o rasizmie

pokaż komentarz

@GraveDigger: Oczywiście że tak. Wielkie oburzenie że obskurnie ubranego bujającego się czarnoskórego policja podejrzewa że coś ma przy sobie, no niestety na ocenę człowieka wpływa jego wygląd. Prosty przykład - wchodzę do sklepu w dresie, czarna bluza z kapturem i ochrona cały czas za mną chodzi i obserwuje, przechodzę regał dalej, ochrona już tam jest, oglądam coś, ochroniarz akurat ustawia towar na półce obok bo coś krzywo stoi..

Wchodzę w koszuli, jeansy, zegareczek na ręce - ochrona mnie nie zauważa, jestem jak [email protected]??ny #khajit, niewidzialny, mogę swobodnie chodzić.

No niestety statystyki są takie, że większa liczba przestępców, dilerów w stanach to czarni. Za te słowa w USA miałbym lincz i ukamienowanie ale to jest fakt. Co nie zmienia tego, że nie należy nikogo osądzać. Znałem jednego fajnego ziomka z Niggerii, fajny koleś, umiał trochę szprechać po Polsku, nauczył mnie fajnego dania, pytał o jakieś laseczki, gadając z nim nie miałem poczucia bym był lepszy od niego czy żebym musiał pilnować portfela. Widać było, że normalny ziomek, pracuje sobie, gotuje. Ale nie cwaniakuje jak to czarna rodzinka w USA. Wielu ludzi uważa mnie za rasistę, ja po doznaniach jakie mam poznając czarnoskórych uważam, że nie jestem rasistą.

Ale to tak jak z cyganami - moją babcię kilka razy okradli więc widząc cygana pilnuję kieszeni z portfelem bardziej. Żadnego "niemoralnego" czarnoskórego nie poznałem osobiście więc nie mam obaw widząc jednego z nich.

Football news:

Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952
Setien on the title fight: Barcelona does everything possible, but Real Madrid wins all the matches
Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot
Simone Inzaghi: Scudetto for Lazio-a place in the Champions League. Talk of winning Serie A was exaggerated
Player the Premier League has admitted that he is gay anonymously. The letter was sent to the newspaper by the Foundation named after a football player who committed suicide after coming out