Poland

Mobilizacja WOT. Wszyscy żołnierze otrzymają wezwanie do stawienia się w...

pokaż komentarz

To prawda ale te 1-3% budżetu do dalej setki milionów jak nie więcej.

@wcinaster: 500 mln - 1.5 mld za pensje, wyposażenie i utrzymanie administracyjno-organizacyjne ~30 tys. wojska, dla porównania tylko pensje i kwestie administracyjno-organizacyjne+drobniejsze wydatki w WL kosztują 4.5 mld za ~50 tys. żołnierzy. Kwoty utrzymania WOT powinny się zmniejszyć po zakupie potrzebnego uzbrojenia.

Ponadto przecież w razie prawdziwej wojny WO nie będą w stanie liczebnie operować. Są brygady w których ukompletowanie to kilka-kilkanaście procent, de facto są to tylko stany osobowe pozwalajace na jakieś podstawowe utrzymanie sprzętu i ćwiczenia. W razie W pod broń trzeba będzie powołać ~200 tys. rezerwistów zakładając, że NATO faktycznie pomoże. Za 1/7, czy nawet 1/8 masz dodatkowe 30-40 tys. żołnierzy, którzy na pewno nie będą tak dobrze wyszkoleni jak WO, ale zdecydowanie nadający się do chociażby zabezpieczania infrastruktury krytycznej, czy ogólnej pomocy WO.

Dodatkowo masz jeszcze jedną służbę pomagającą w sytuacjach kryzysowych. Pandemia i wiele akcji przy klęskach żywiołowych świetnie pokazuje, że jak najbardziej są przydatni i koszt się zwraca.

Football news:

ISCO agent: he wants to try to play in another League
Roberto De Derbi is the new Serie A coaching star. His Sassuolo is the best control team in Italy, but it lacks improvisation
Wayne Rooney: Chelsea and Mourinho wanted to sign me, there were also Real Madrid and Barcelona
Eriksen can go to Real Madrid, ISCO-to Inter as part of the exchange (Sky)
Beckham returned to the cover of FIFA 23 years later. For this, he will get more than paid in real PSG
Barcelona transferred a 5 million Euro bonus to Borussia for Dembele's transfer. Catalans have already paid more than 130 million
Ramos and Benzema out of Real Madrid's bid for the Champions League match with Inter