Poland

Mateusz Borek po 20 latach został zwolniony z Polsatu listownie

 •  

  pokaż komentarz

  na fachu dziennikarskim się znał i

  @DzikiOrangutan: xDDD

  znasz jakieś dobre teksty napisane przez Borka? Nie znasz, bo to nie dziennikarz. Podobnie jak reszta mejwenów, nie jest to także żaden ekspert - wszystkie przed i pomeczowe analizy opierają się na słodkim p??%$$#olo w stylu "szybko strzelona bramka ustawiła spotkanie", "noo Anglicy jak zwykle fizycznie zagrali, he he" a ich jedyny oryginalny wkład w dyskusję to gówno warte ciekawostki zdobyte znajomościami. Dla fana piłki nożnej to co robił Le Wandowski czy inny Grosik na zgrupowaniu kadry w czasie wolnym 7 lat temu jest kompletnie niepotrzebną "wiedzą" która w odbiorze bardziej przeszkadza niż pomaga, natomiast fachowo przeprowadzona analizy czy podkreślanie nieoczywistych dla każdego cech danego meczu/akcji to coś, czego brakuje.

  Ci ludzie nie są dziennikarzami, to są celebryci-kronikarze-historycy sportu. Nie mają oni żadnych teoretycznych podstaw wiedzy nt. piłki nożnej, ich rozumienie tego co się dzieje w meczu nie różni się od interpretacji typowego Janusza - różnica jest taka, że mejweni korzystają z mądrze brzmiących (lecz pustych) formułek. Cały ich content opiera się na usłyszanych anegdotkach i zapamiętanych, z dokładnością osoby z autyzmem, datach różnych wydarzeń.

  Poziom "dziennikarstwa" sportowego w Polsce jest tak beznadziejny, że losowe anonimowe kanały na yt biją na głowę poziomem analizy każde studio czy program piłkarski w PL. Przykłady:

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  a na polskim podwórku mamy Taktykę dla Opornych, która w pierwszych jego postach jest złotem, bo bezpośrednio przytacza i weryfikuje nieuzasadnione niczym interpretacje meczów przez mejwenów xD Ciekawi mnie, przez ile czasu tak duża branża będzie jechać na braku żadnego zaplecza intelektualnego. Jedyny stały bywalec TV który ma pojęcie o czym mówi to Podoliński.

  pokaż spoiler oczywiście zawsze jest możliwość że w dziedzinie sztuk walki jest kompletnie innym, lepszym dziennikarzem, jednak mimo wszystko - śmiem wątpić, a polskie szambo sportowe zawsze szkalować warto XD

 • Football news:

  Zinedine Zidane: if the referee gives a penalty, it means it is a penalty
  Lizard on the criticism of VAR: In Real life, they don't pay attention to conversations outside the team
  Real need to score 5 points in 3 rounds to win La Liga
  Gasperini about the 1/4 final of the Champions League: the Match with Juventus is an imitation of the games with PSG
  Courtois played 18 dry games in the La Liga season. Real's record is one game away
  Real Madrid won the 8th victory in a row and does not miss 5 matches
  There was hardly any contact, and even outside the penalty area. Ex-member of Barca's Board of Directors about real's penalty