Poland

Kot nie chciał zejść z dachu pociągu. Konieczne było podstawienie innego...

pokaż komentarz

@Niss
Kolega @p4ws dobrze prawi.
To je jukej, akurat nie było Polaka i Rumuna w okolicy.

To nie takie proste. Podnośnik czy tam wysięgnik z operatorem i odpowiednimi papierami. A że to peron to jeszcze dodatkowe przeszkolenie do pracy na peronie. No i kot. To musi być fachowiec od zwierząt bo nie można zrobić krzywdy kitku.

W zasadzie jest instytucja certyfikująca umiejętność zdejmowania kotów z drzew, dachów, słupów (energetyczne to kolejne certyfikaty) i innych elementów Architektury naziemnej. Nazywa się Cats Rescue Association. Wpisowe to tylko 1k rocznie plus jedynie 2,5k na kurs przygotowawczy 200 na egzamin praktyczny i teoretyczny. Masz wtedy pewność, że będziesz na bieżąco w branży a co roku zlot, konferencja i bankiet. Z ich papierem ubezpieczenie działalność gospodarczej to tylko 4k. rocznie a nie 9k.

Niestety towarzystwo nie wypracowało procedór zdejmowania kotów z pociągów a jedna rysa na lokomotywie czy sprawa cywilna właściciela kota za nieprofesionalne działanie to niewypłacalność firmy. Dlatego nikt się nie dotyka. Po co ryzykować? Zresztą usługa to koszt idący w setkach funtów, z czego sam przyjazd to 200 nawet, jeżeli kot zejdzie sam. Warto poczekać.

Najlepsza firma w branży zarabia 150k rocznie I Nazywa się Crown Cats Cast, wykonuje usługi dla rodziny królewskiej i arystokracji. Jest to rodzinna firma z tradycjami sięgającymi 1766r gdy pewien Szkot będący w niewoli uratował królewskiego kota, który nie mógł zejść z najwyższej wierzy pałacu Basildon. Podarowano mu wolność oraz 6. córkę siostry szfagra księcia Haedforshire.

I żyli długo i szczęśliwie z kotami.

Football news:

Lingard scored 8 goals in the Premier League season, repeating his personal best
Antonio Conte: Inter have grown a lot in all aspects in two seasons
Vazquez will miss the rest of Real Madrid's season. He has a sprained cruciate ligament
Mesut Ozil: Real Madrid are the favourites for the La Liga title. Benzema - the best striker of the championship
Bixant Lizarazu: Benzema is one of the best players in the history of French football
A cautious line-up hurt Barca in the first half and forced them to go all-in. Second half = fun
Messi does not score against Real Madrid after Ronaldo's departure to Juve. In the last clasico before the transfer, both scored