Poland

Korwin masakruje... Krzysztofa Bosaka xD

 •  

  pokaż komentarz

  @veranoo:

  Strefa wolnego handlu i strefa Schengen powinny być czymś zupełnie niezależnym. W interesie każdego kraju to powinno być.

  Oczywiście, że tak byłoby sprawiedliwie, ale realia są takie, że warunki dyktują silniejsi i wiążą się z różnymi, już często mniej korzystnymi zobowiązaniami. To zawsze jest coś za coś. My się rozwinęliśmy dzieki unijnym pieniądzom i umowom handlowym, a oni (głównie Niemcy, UK, Francja) zrobili u nas montownie i opanowali polski rynek swoimi korporacjami oraz produktami. Kiepski deal, ale na lepszy szans po prostu nie było.

  Co do reszty twojej wypowiedzi, to ogólnie się zgadzam i również widzę mnóstwo wad UE i też całkiem inaczej wyobrażałem sobie jej ideę. Niestety, alternatywy innej nie mamy,.

  No i powinna chronić Państwa przed wprowadzeniem dyktatury, to co się dzieje u nas albo na Węgrzech. Coś tam mówią, wszyscy to ignorują i tak się ciągnie.

  Tylko jakie właściwie jakie mają środki, by temu przeciwdziałać? Jedynie gadanie i sankcje. Sankcje jednak zaburzają funkcjonowanie gospodarcze kraju i odbudowa łańcuchów dostaw do dawnej formy może być niemożliwa. W dodatku upadek lokalnych firm, które opierały się na eksporcie, też byłby juz bezpowrotny. Wygodniej i bezpieczniej jest po prostu przeczekać na wymianę władzy, a sankcje są ostatecznością. Zresztą, już samo nałożenie sankcji byłoby pożywką propagandową dla rządzących, która na pewno skutecznie by wykorzystali, by wzbudzić w społeczeństwie wrogość do UE.

  To wszystko są strasznie złożone tematy i nigdy nie ma prostego i jednoznacznie dobrego rozwiązania. Naruszanie niezależności państwa członkowskiego zawsze niesie ze sobą konsekwencje. PiS, mimo wszystko, władze zdobył legalnie i wciąż ma, niestety, ogromne poparcie społeczeństwa.

 • Football news:

  Sterling on the record for goals in a season: we Want to win the Champions League and the FA Cup, otherwise they won't mean anything
  Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
  Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
  Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
  Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
  Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
  Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play