Poland

Koronawirus sieje spustoszenie wśród czarnej społeczności USA

  •  

   pokaż komentarz

   @leglion: albo są tak niezdyscyplinowani, albo nie akceptują obecnej władzy do tego stopnia, że nawet ignorują ostrzeżenia.

   Alderman Jason Ervin, who chairs Chicago council's black caucus, told the Chicago Tribune that "rates of non-compliance in some parts of the city with the stay-at-home orders" might also be contributing to the statistics.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: pewnie otyłość , niezdrowy tryb życia jest głównym powodem a nie rasa

   @leglion: Za krótko byłem w NY aby coś więcej powiedzieć. Znakomita większość żebraków, bezdomnych i lumpów stojących cały dzień na rogu ulicy i jarających trawę to byli czarnoskórzy. Bardzo możliwe, że to element, który do niczego się nie stosuje lub nie ma środków aby przeżyć w okresie izolacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @leglion I brak utrzymywania zasad higieny. Czarni najczęściej zamieszkują biedne dzielnice, które my nazwalibyśmy patologicznymi. Ciężko w takich rejonach wyegzekwować regularne mycie i dezynfekowanie rąk czy inne środki ostrożności. Tacy ludzie po prostu "wiedzą lepiej", co im wolno i co powinni. Nie podporządkują się tak łatwo odgórnym zaleceniom.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: dokładnie, rasizm! swoją drogą to znaczy, że niektórzy dziennikarze potrafią jeszcze liczyć, zatem dziwne, że nie są w stanie dojść do podobnych wniosków w przypadku przestępstw mimo istnienia statystyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wynika to po części z tego, że czarna społeczność jest biedniejsza przez co wielu ma nadwagę, cukrzycę i inne choroby współistniejące? I oczywiście brak ubezpieczenia zdrowotnego przez co wielu nawet nie wie co im dolega.

  •  

   pokaż komentarz

   @czynastolatek: Ale śmieciowe żarcie za grosze, odgrzewane w mikrofalówce i wszelkie tanie fast-foody, których jest multum w stanach i w których stołuje się większość biednego społeczeństwa już tak.

  •  

   pokaż komentarz

   Bieda nie jest powodem nadwagi xD

   @czynastolatek: W USA jest. Tam rynek tanich produtków spożywczych wyprzedza to co jest w PL o lata... Do tego kultura żywienia jest całkowicie inna. Ubodzy ludzie masowo kupują dziesiątki mrożonych produtków, które aby przegotować wystarczy jedynie wsadzić do piekarnika lub do mikrofalówki.


   A wiesz co w tym wszystkim jest najstraszniejsze? Jak kiedyś miałem okazję skróbować takich kurczaków, skrzydełek czy innego badziewia to... nigdy w życiu nie jadłem czegoś co było takie smaczne. Także reasumując za kilkadziesiąt dolarów możesz nakupić pół wózka produktów, których przygotowanie jest banalne, są bardzo smaczne ale za to skład i kaloryczność mają taką że można się przerazić... jednak kto by tu przejmował się składem i zdrowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq @Catttana @Hrjdy : Na końcu i tak liczą się tylko kalorie. Na dwóch makach dziennie nikt nie przytyje. Więc takie gadanie o tym, że bieda powoduje otyłość, to czysta głupota. Tycie na śmieciowym żarciu też wynika z głupoty, a nie z magicznych właściwości fast foodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka: bieda może i teoretycznie nie powoduje bezpośrednio nadwagi ale bieda "umysłowa" już tak. Trudno wymagać od kogoś kto z trudem nauczył się czytać i liczyć, że zrozumie fakt, że pomidor jest źródłem potasu a bigmac dostarcza za dużo nasyconych tłuszczy trans. " Yo man, co to je potas? Jakieś rapsy?"

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka Według mnie problem jest bardziej złożony - ignorancja ok, ale kwestie finansowe nie są tu bez znaczenia. Więc nawet jeśli jesteś świadomy, to ma do wyboru albo chodzenie głodnym albo jedzenie tego na co go stać. Poza tym pozostaje kwestia uzależnienia od tego jedzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   biedniejsza przez co wielu ma nadwagę
   @ahoq: Bieda nie jest powodem nadwagi xD

   @czynastolatek: Jest. W USA biedacy żrą głównie syrop glukozowo-fruktozowy który dodaje się jako wypełniacz praktycznie do wszystkiego. Nie mówiąc już o tym że McD i inne fastfoody to żarcie typowo dla biedoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Catttana: Bo ja wiem, czy ktoś po czterech makach dziennie chodziłby głodny. Raczej nie. Otyłość to jest wynik kumulacji pewnej nadwyżki kalorii codziennie, przez wiele lat. Gdyby taki przykładowy ktoś nigdy nie jadł wiecej, niż 4 maki dziennie (szacuję, że to z 2000kcal), to nie chodziłby głodny i nie przytyłby. Ale jak zacznie jeść 5, to potem 4 już go nie będą syciły. Potem zacznie jeść 6, etc.
   Co do uzależnienia, to nie znam tematu, ale wg. mnie to też jest kwestia powolnego odpuszczania sobie, wygodnictwa, etc. Przecież maki też nie są najtańszą opcją. Kupując gotowe półprodukty i przygotowując jedzenie samemu, na pewno można jeść taniej, ale to wymaga minimum wysiłku i wiedzy. Ciekawe, co by powiedziały dzieci w Jemenie, gdyby ktoś im powiedział, że bieda powoduje otyłość.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma czegos takiego jak rasa, plec czy orientacja. To jest konstrukt spoleczny wymyslony przez skrajnie populistycznych prawicowych suprematow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Błąd w opisie. 70% to nie śmiertelność. Po prostu 70% zmarłych to czarni. Śmiertelność może być na przykład 1% (jaka jest nie wiem) i z tego 1% 70% to czarni. Gdyby 70% ludzi umierało, to Trump by musiał zrobić tak:

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż... przeciętna czarna amerykanka po 30tkce wygląda mniej więcej tak jak na obrazku, a jak dobrze wiadomo, wirus uwielbia choroby współistniejące. Nadwaga jest jedną z nich.

  źródło: d1o2xrel38nv1n.cloudfront.net

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna

Football news:

5 matches of the Premier League and the championship game of Liverpool will be held on neutral fields at the request of the police
Rosel on prison in Spain: one idiot said I was a fucking Catalan and all Catalans should die
We went to the Danish stadium through Zoom: a 40-meter screen with video, a bulldog fan and attempts to sing at a distance of thousands of km
Werner will not transfer to Inter
Flick about comparisons with Heynckes: He's on a different level. Jupp had been successful for years, and I only came in November
Smertin got into the Premier League because of Abramovich's kindness: the transfer to torpedo failed, the billionaire sheltered him in Chelsea
Ruediger tries to convince Werner to move to Chelsea