Poland

Kompania Piwowarska odbierze na swój koszt niesprzedane piwo

W związku z tym, że z powodu epidemii koronawirusa wszystkie lokale gastronomiczne są zamknięte do odwołania, Kompania Piwowarska (właściciel m.in. piwa Tyskie, Lech, Żubr) podejmuje działania, które pomogą polskiej gastronomii ograniczyć ogromne straty, jakie ponosi ona od momentu zamknięcia hoteli, barów, kawiarni, restauracji, klubów nocnych i pubów.

- Piwo jest drugą po jedzeniu kategorią produktów pod względem wartości dla dziesiątek tysięcy lokali w Polsce – nie ma pubów czy restauracji bez piwa - jest ono bardzo ważną częścią obrotu. Mamy nadzieję, że wsparcie jakie oferujemy właścicielom lokali gastronomicznych pomoże im przetrwać najgorszy czas, zmniejszyć obciążenia, i chociaż częściowo zachować miejsca pracy. Pracujemy też nad kolejnymi działaniami, które pomogą polskiej gastronomii, bo nasze otoczenie społeczne i biznesowe jest dla nas bardzo ważne - mówi Piotr Tomalak, dyrektor ds. rozwoju gastronomii w Kompanii Piwowarskiej.

W związku z decyzjami władz dotyczącymi ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, w lokalach pozostało wiele produktów takich jak piwo, których nie można sprzedać na wynos lub z dowozem. Dlatego Kompania Piwowarska zdecydowała, że wszystkie beczki z piwem, które były w użyciu w czasie ogłaszania zamknięcia lokali, a także wszystkie zawierające piwo, którego termin do spożycia już mija lub minie w czerwcu, zostaną odebrane przez producenta w momencie powtórnego otwarcia placówek gastronomicznych.

W trakcie odbioru zrealizowana zostanie również dostawa świeżego trunku, gotowego do serwowania. Firma szacuje, że wartość przekazanego przez producenta piwa świeżego wyniesie nie mniej niż 5.6 mln złotych. Dodatkowo firma wprowadziła wydłużony termin płatności dla swoich partnerów, którzy na tej podstawie wydłużają terminy obsługiwanym gastronomów, co może wpłynąć korzystnie na ich płynność finansową.

Firma, mimo zamknięcia lokali gastronomicznych, dba nadal o stan jakościowy instalacji do piwa beczkowego. Prowadzi serwis tych instalacji w celu ich zabezpieczenia higienicznego i przygotowania do bezpiecznego uruchomienia i podłączenia beczek ze świeżym piwem już w dniu restartu gastronomii.

Podobne działania od kilku dni prowadzi Grupa Żywiec - zwraca pieniądze za niesprzedane piwa.

Football news:

Bayern will not sell Alaba this summer, Tiago can leave for 60-80 million euros
Sky Sports will pay the Premier League clubs all the money for broadcasts in this and next seasons. The deduction of 170 million pounds was moved to the season-21/22
Havertz does not want to move to Bayern this summer. He chooses between Real Madrid, Liverpool, Manchester City, Manchester United and Chelsea
Atalanta bought Pashalic from Chelsea for 15 million euros (Nikolo Skira)
Russia, Germany and Portugal qualify for the Champions League (Bild)
Barcelona will not buy Neymar for 175 million euros and will focus on the transfer of Lautaro
🔙 Spanish football will return for the second half of Rayo Albacete. The first one was played six months ago, when the match was stopped because of zozuli's insults