Poland

Janusze na Allegro sprzedają ZDJĘCIA kart graficznych za 2600 złotych

 •  

  pokaż komentarz

  To jeszcze nie problem. Gorzej jak aukcja wygląda na normalną sprzedaż karty, a gdzieś małymi literkami dopisują.

  Ale takie aukcje to nie janusze tylko oszuści. Tak im się wydaje że są mądrzy, a już lepiej by nic nie wysyłali.

  Ogłoszenie jest w kategorii KARTY GRAFICZNE, a nie zdjęcia i plakaty dlatego oszustwo bez gadania zostanie przyklepane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: A doczytałeś? To jest zmyłka na boty, swojego czasu na ebayu tez był wysyp ofert typu "PAPER EDITION" tylko po to, by utrudnić życie tym co automatycznie skanują i skupują te karty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jofiel: Rozumiem jaj ktoś da się złapać na te aukcje gdzie było 10-15 linijek opisu i tam gdzieś zakitrane "sprzedam zdjęcie", ale tutaj to jest raczej jasne. Na tej konkretnej aukcji masz jak byk podane, że to jest zdjęcie. Zero opisu samej karty, jej stanu itd, wydając 2,5 k na kartę raczej się czyta treść aukcji nieco dokładniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To jeszcze nie problem. Gorzej jak aukcja wygląda na normalną sprzedaż karty, a gdzieś małymi literkami dopisują.

   @Grzesion:

   Gorzej to są [email protected]%!ne podróbki airpodsów pro, k!%!a ile się nazgłaszałem tego, perfum czy chińskich podróbek szczoteczek (końcówek) a w dupie to mają ,prowizja nie śmierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @CherryJerry: Ale kategoria nieodpowiednia.

   I ta bzdura z pułapką na booty to jest januszerska próba tłumaczenia złodziejstwa.


   Jak to napisał ktoś poniżej:

   Słyszałem też, że grupa cyganowy robiła prowokacje udając policjantów, żeby zdemaskować fałszywe babcie. Co prawda kilka prawdziwych naprawdę się nabrało i straciło dorobek życia ale mogły dzbanice uważać, elo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: To jest przestęostwo i można za to iść do pierdla.

   Art. 286. KK Oszustwo

   § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion: no wlasciwie to rozwiazuje problem. Opinia powinna byc obligatoryjna. Ludzie se sprawy nei zdaja jakie to istotne. Takie aukcje powinny trafić do kategorii plakaty i zdjecia i skonczyloby sie rumakowanie to po 1. a
   po 2. w opiniach ludzie by pisali ,ze sprzedawca robi male druczki i tyle. Moga nawet zrobić schemat opini i trzeba odhaczać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomasz_zakopane: Napisałem o tym przy dodanym znalezisku.
   Żeby było jasne, ja niczego nie kupuje ani nie sprzedaje. Po prostu ostrzegam przed takimi akcjami, bo wiem, że wiele osób przy takim niedoborze może się po prostu rzucić na taką aukcję i jestem ciekawy czy nasz szlachetny Janusz, który niby zrobił wspaniałomyślnie "pułapkę na boty" odda kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieraz-nie-dwa: Spoko, czyli można kogoś próbować zrobić w wała, ważne że pod „szlachetnym” pretekstem. Oraz rozumiem, że pan Robin Hood ma wgląd w kod źródłowy Allegro, który zmodyfikował tak, żeby nabierać tylko boty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tami: Ta aukcja jest oferowana w kategorii "Elektronika -> Podzespoly komputerowe", nie zaleznie od tego co sobie sprzedawca napisal w opisie, kupujacy ma prawo oczekiwac podzespolu komputerowego, a nie zdjecia w formacie PNG.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tami: Chłopie nie bedę czytać każdego regulaminu, oczywiste jest że wchodząc na allegro do działu podespoły komputerowe - oczekuje się karty w formie fizycznej. A takie coś jak wysyłka zdjęcia za 2600 to zwykłe sku$#ństwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Tami: dzialania tych osob sa szkodliwe spolecznie, ale ty wolisz udawac debila i slepo stosowac sie do przepisow, chociaz w tym przypadku pewnie i one nie stoja po stronie szkodnikow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tami: to nie redaktor powinna się tym zajmować, tylko sąd, a dokładniej powinien wsadzić autora takiej aukcji do więzienia za próbę oszustwa.

   Kilka takich spraw i Janusze by się nauczyli przestać być debilnymi oszustami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xtreme2007: raczej przestępstwo przeciwko mieniu Art. 286 § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

   Według mnie sprawa bez żadnego problemu do wygrania. Problem, ze to trochę potrwa. Być może byłoby zasadne skarżenie także Allegro jako współsprawcy, ale musiałbym zobaczyć orzecznictwo.

 •  

  pokaż komentarz

  A co, zabroniona jest sprzedaż zdjęć na allegro? Afera z dupy, jak ktoś nie potrafi czytać opisu aukcji tylko rzuca się jak dzikus na "kup teraz" to może dostanie nauczkę na przyszłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Bayern: We do not approve of Flick's unilateral statements. We will continue negotiations
Everton are set to sell Moise Keane for 50 million euros. PSG are working on a deal
Lineker on Barca's Cup win: Koeman did a great job in a difficult time for the club
Zidane about Real Madrid: These players have won a lot, but they want more
Sorokin that St. Petersburg may host additional Euro matches: There is nothing to say yet, there is no guarantee
Paul Pogba: Manchester United must win something. I don't like to play and not win
Coach Athletic Marcelino: Barcelona beat us in the Cup final because they were clearly better