Poland

Izba Dyscyplinarna bierze się za sędziego Igora Tuleyę

pokaż komentarz

Przypomnijmy. W grudniu 2017 roku sędzia Igor Tuleya dostał do rozpoznania zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie przegłosowania przez PiS w grudniu 2016 roku w Sali Kolumnowej Sejmu budżetu na 2017 rok. Marszałek Sejmu przeniósł wtedy obrady, bo w Sali Plenarnej trwał protest opozycji przeciwko wykluczeniu z obrad posła Michała Szczerby i planowanemu ograniczeniu praw dziennikarzy w Sejmie. Pod parlamentem trwał wówczas gorący protest obywateli.

Po głosowaniu w Sali Kolumnowej posłowie opozycji złożyli zawiadomienie do prokuratury. Pisali w nim, że ograniczono im możliwość wzięcia udziału w obradach i, że podczas głosowań mogło nie być kworum. Budżet mógł więc zostać uchwalony niezgodnie z prawem. Śledczy nie dopatrzyli się jednak żadnych uchybień i sprawę umorzyli.

Sędzia Igor Tuleya uchylił jednak decyzję prokuratury i nakazał ponowne śledztwo.

O orzeczeniu było głośno, bo sędzia pozwolił właśnie mediom nagrywać jego ustne uzasadnienie. W uzasadnieniu sędzia cytował zeznania złożone w prokuraturze przez posłów PiS. Wynikało z nich m.in., że w Sali Kolumnowej blokowano posłów opozycji, że przerabiano protokoły z głosowania, i że na sali mogło nie być kworum, bo posłowie ciągle wychodzili na korytarz.

Poza tym – w związku z rozbieżnościami w zeznaniach posłów PiS – sędzia nakazał prokuraturze zbadanie, czy nie składali oni fałszywych zeznań.

Prokuratura po decyzji Tulei jednak drugi raz umorzyła sprawę. Nie zrobiła też śledztwa ws. zeznań posłów PiS. Za to zaczęła interesować się sędzią.

Aha czyli PiS prawdopodobnie złamał prawo, znalazł się sędzia który to wychwycił, śledztwo zostało przez Ziobrę umorzone, Tuleya nakazał wznowić śledztwo, pisiorki składali rożne zeznania prawdopodobnie kłamiąc, prokurator zero umarza śledztwo po raz drugi a sędzia zostaje uznanym przez PiS za wroga publicznego nr 1. Przecież to są k#@!a standardy rosyjsko - białorusko- węgierskie, a Ziobro za swoje dokonania już dawno powinien gnić w pierdlu. W tym kraju jak oskarżasz PiS to musisz modlić się o jak najniższy wymiar kary.

Football news:

Sterling on the record for goals in a season: we Want to win the Champions League and the FA Cup, otherwise they won't mean anything
Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play