Poland

Hiszpania - Dziki lokator zaskarżył w sądzie właściciela mieszkania

 •  

  pokaż komentarz

  @Legion_PL:

  Kilka rodzin usiłowało siłą zająć mieszkanie socjalne w Alicante (Walencja), kiedy zwłoki zmarłego dotychczasowego lokatora jeszcze znajdowały się wewnątrz. Interweniowała policja - poinformował dziennik "El Periodico".
  Policjanci musieli rozdzielić popychające się i krzyczące grupy osób, aby nie dopuścić do bójki. Osoby te, należące do różnych rodzin, chciały siłą wedrzeć się do mieszkania, aby nielegalnie je zająć. Jedna z nich pokazywała zaświadczenie swojej babci o formalnym zarejestrowaniu w Walencji jako dowód na prawo do mieszkania.

  Tymczasem wewnątrz jeszcze znajdowały się zwłoki zmarłego 10 dni wcześniej 70-letniego lokatora. Znalazła je policja i straż pożarna po tym, jak sąsiedzi dali znać o nieprzyjemnym zapachu na klatce schodowej.

  Kiedy przyjechała karetka pogotowia i było wiadomo, że jedyny lokator zmarł, a mieszkanie zwolniło się, "jak sępy zaczęły krążyć wokół różne osoby" - powiedział dyrektor generalny instytucji socjalnej w Walencji (Evha) Alberto Aznar w rozmowie z "El Periodico" w czwartek.

  Dwóch policjantów stanęło na straży przed mieszkaniem, pilnując, aby nikt go nie zajął nielegalnie, zanim lokalne władze zainstalowały drzwi antywłamaniowe.

  W budynku tylko pięć mieszkań socjalnych jest zajętych legalnie, a w pozostałych mieszkają "dzicy lokatorzy", tzw. "okupas". "Otwierają drzwi kopniakiem i wchodzą" - powiedział jeden z sąsiadów.

  Alberto Aznar potwierdził, że nielegalne zajmowanie mieszkań jest zjawiskiem coraz częstszym w Walencji, a podejmowane środki są nieskuteczne. Drzwi antywłamaniowe kosztują ponad 1 tys. euro, a bywają wyważane - powiedział.

  Niezłe akcje tam się dzieją xd

  https://stooq.pl/n/?f=1405674

 • Football news:

  Tedesco has discovered Promes from a new angle: he is also great between the lines. Grigoryan about the midfielder
  Manchester United and Arsenal are Interested in midfielder Fluminense Martinelli, compensation - 40 million euros
  Courtois on 2:1 with Barca: Real showed that they can fight
  Messi has not scored against Real Madrid since May 2018
  Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
  Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
  Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR