Poland

Duży kawał lodu spada z naczepy i uszkadza samochód osobowy. O krok od...

pokaż komentarz

@q923: @Demoman: @szalony_bury: Niestety sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Nasze prawo mówi wyraźnie:

Pojazd uczestniczący w ruchu powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Tak stanowi art. 66 ust. 1 pkt. 1) ustawy Prawo o ruchu drogowym. W skrócie, pojazd ma być tak utrzymany, aby nie zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Jednak w praktyce wygląda to tak, że odśnieżyć dach TIR-a (używając drabiny czy czegokolwiek o wysokości powyżej 1m) może tylko osoba, która ma uprawnienia do pracy na wysokościach + badania BHP w tym zakresie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które musiałby ponieść pracodawca - co nie jest zbytnio na rękę właścicielom firm transportowych.

Na dodatek trzeba wziąć też pod uwagę, że większość kierowców to grubasy, które nawet nie wgramoliłyby się na tą drabinę. Albo po prostu nie chcą na nią wchodzić, bo raz - mogą się połamać spadając z drabiny, a dwa - mogą dostać karę za prace na wysokości bez uprawnień (1000 - 30000 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)). Więc wypadki spowodowane przez takie zajścia zazwyczaj opłacane są z ubezpieczenia samochodu.

Football news:

Sociedad coach on the draw with Real Madrid: If we had scored 2-0, everything would have been different. Fair result
Only Raul and Casillas were younger than Vinicius when they played their 100th match for Real Madrid
Zidane on the draw with Sociedad: We lost two points. We had obvious moments in the first half
Wolverhampton defender Kilman is ready to play for the Ukrainian national team. Earlier it was reported that he can choose Russia
Pochettino on the new remontade with Barca: In football, even the unthinkable is possible, but we are positive
Real Madrid snapped a 5-game winning streak with a draw with Sociedad
Neymar is likely to miss the Barcelona game. PSG don't want to take any chances