
S¹d pierwszej instancji przesy³a do s¹du drugiej instancji p³ytê z zapisem rozprawy do³¹czon¹ do papierowych akt.
Od pocz¹tku pandemii na ³amach prasy prawniczej przetacza siê dyskusja o zwiêkszeniu zakresu elektronizacji postêpowañ cywilnych. Postulat digitalizacji akt w celu umo¿liwienia korzystania z nich przez sêdziów i strony w formie zdalnej jest jednym z najczêœciej podnoszonych. Wprowadzenie w ¿ycie takich po³owicznych rozwi¹zañ by³oby jednak ogromnym b³êdem petryfikuj¹cym skansen techniczny, jakim s¹ s¹dy w roku 2020.
Nienowoczesne czasy siê skoñczy³y...Przypomnijmy sobie drug¹ po³owê lat 90., gdy internet w postaci stron WWW dopiero raczkowa³, s³owo sklep oznacza³o wy³¹cznie budynek, podobnie jak bank. Do ka¿dego z tych miejsc trzeba by³o przyjœæ po zakupy czy wys³aæ przelew. Gazety by³y tylko papierowe. Bilety lotnicze i wycieczki kupowa³o siê u agentów turystycznych. ¯adnej sprawy administracyjnej nie mo¿na by³o za³atwiæ zdalnie. Recepta na leki w postaci kodu przychodz¹ca na email czy esemesem mog³a byæ wtedy potraktowana jako ciekawostka z filmu science f...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Nowa Prenumerata ju¿ w sprzeda¿y, poznaj pakiet korzyœci!
Dostêp do najwa¿niejszych treœci z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.