Dzień Niepodległości 2019. W Warszawie odbywały się uroczystości, które zgromadziły najważniejszych polityków w kraju. Wszyscy założyli stosowne stroje, z wyjątkiem Joachima Brudzińskiego.


Europoseł PiS brał udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Niepodległości. Wraz z innymi oficjelami, m.in. prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim czy premierem Mateuszem Morawieckim, składał kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego w Warszawie. Zdecydowanie wyróżniał się w szeregu eleganckich polityków.
Na dowód, że zdjęcie pochodzi z 11 listopada, niech posłuży poniższy post z oficjalnego profilu Prawa i Sprawiedliwości. Od razu w oczy rzucają się mało eleganckie buty europosła Brudzińskiego. "Pana Brudzińskiego nie stać na porządne buty i spodnie?", "Brudziński to co k**** ma na sobie?! Adidaski? Jeansy? Brak szacunku" – czytamy w komentarzach.

Złośliwy post internauty z pewnością nawiązuje do kontrowersji związanych z nowym posłem Koalicji Obywatelskiej w Sejmie – Franciszkiem Sterczewskim. Na odebranie zaświadczenia o wyborze na parlamentarzystów przyszedł w wysłużonym obuwiu sportowym, czym wywołał burzę. Później zamieścił w sieci zdjęcie z tymi samymi, ale wyczyszczonymi butami.