Poland

Co, jeśli nasz 4D świat stanie się pięciowymiarowy

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli teoretycznie może być coś ponad nami bardzo duże i to jest pięciowymiarowe a my jesteśmy czworo wymiarowi w tym pięciowymiarowym świecie.
  Kolejna sprawa, że jeśliby chcieć teoretycznie opisać istotę "Boga" to można by powiedzieć, że żyje ona w świecie pięciowymiarowym.
  Może te wszystkie rzeczy na, które nie potrafimy sobie odpowiedzieć kryją się w piątym wymiarze którego nie widzimy, np sens życia.

  W sumie zawsze miałem rozkminę, że świat może być nieskończenie rozszerzalny w kierunku pomniejszania i powiększani skali, mam na myśli, że np w jakimś tam atomie jest kwark i dalej już nie zaglądniemy a w rzeczywistości ten kwark to jakiś inny wszechświat który ma swoje galaktyki, planety, organizmy itd ale nie możemy tak głęboko zagadnąć . Z kolei w drugą stronę - my dla wyższych wymiarów możemy być niedostrzegalni, nasza galaktyka, zepoły galaktyk to mała część punkciku ogromnego wszechświata i np otaczające nas galaktyki i potencjalnie nieskończona przestrzeń to ułamek materii kwarka->elektronu ze skali super makro... Wiem [email protected][email protected] ;d

 • Football news:

  Poland coach of Bzenec left his post
  Carlos Tevez: I won't stop playing for my family. It was important to win the Maradona Cup
  Borussia Gladbach will sign Kone to a contract until 2026. The midfielder will finish the season in Toulouse
  Leonardo: I don't think Tuchel's resignation was a surprise. PSG simply anticipated the events
  Milan will announce the signing of Mandzukic and Tomori this week
  Leonardo on Messi at PSG: We are not at the negotiating table, but the chair is reserved. Such a player is always on our lists
  Leonardo on the contracts of Neymar and Mbappe: We are not going to beg them to stay. But I have a good feeling