Poland

Chwytak do przenoszenia płyt.

już za 25 peelenów mozna kupić coś takiego - dużo wygodniejsze i łatwo manewrować, nawet wnoszenie po schodach przez jedną osobę jest dziecinnie łatwe.
Kiedyś miałem epizod w budowlance w UK, kilkanaście lat temu, już zbierałem się do kraju, ale trafiła mi się praca na kilkadziesiąt dni, za fajną kasę i parę minut od chaty - wcześniej pracowałem w firmie produkującej szkła kontaktowe, ale dojazd zajmował 3 godziny, przy dwunastogodzinnej zmianie niewiele zostawało czasu dla siebie! Więc: pierwszego dnia miałem z kolegami, trzema Szkotami (niby z praktyką kilkunastu lat jako pomocnik budowlany) całego TIR'a płyt do rozładowania i wniesienia na piętro. Ten mój Szkot zachowywał się, jakby to robił za karę i pierwszy raz w życiu! Jak się to robi z taką niedojdą, to gorzej niż by samemu miał się nosić!
Więc w czasie przerwy poszedłem na fajkę do tzw. „skipa”, czyli składu niepotrzebnych już rzeczy, resztek, odpadów, śmieci z rozbiórki. Z kawałka pręta zbrojeniowego i jakiegoś węża do wodu, plus otuliny do rur, zrobiłem uchwyt konstrukcyjnie podobny do tego żółtego, tyle że rozstaw miał większy, nawet łatwiej się go używało.
Po przerwie powiedziałem, ze nie będe z gościem się męczył, niech go sobie wezmą do innej roboty, ja przynajmniej nie będę o każdy zakręt się obijał jak sam sobie ponoszę :-)
Boss, jak zobaczył sprzęt, oniemiał! Spytał się, czy zrobię jeszcze dwa takie, to do końca tygodnia mam wolne, pełnopłatne! Był wtorek, powiedziałem, że nie ma sprawy, przyniosłem za kwadrans i podaliśmy sobie rękę, koleś powiedział jeszcze: McGyver chybaa był Polakiem!
A po powrocie, po weekendzie dostałem od gościa klucze od tzw. site'u i dowiedziałem się, że będę mu pomagał organizować robotę, zamiast zaiwaniać na budowie. To najlepiej przeze mnie wspominana fucha w UK, sporo się w niej nauczyliśmy nawzajem, ja im sprzedałem takie właśnie patenty (dziwne, że nie znali?) od nich w dwa miesiące dowiedziałem się o tamtejszych ludziach więcej niż przez parę lat wcześniej, do dziś mamy ze sobą kontakt!

źródło: uchwyt.jpg

Football news:

Pep Guardiola: Tuchel is an exceptional coach. I am sure he will succeed with Chelsea
Flick's future in Bayern is in doubt. He has a difficult relationship with Salihamidzic
Mikhailovich's autobiography - 🔥 Was friends with a criminal boss, rushed to the Inter locker room to deal with Ibra, defeated leukemia
Chelsea's chances of signing Alaba have increased since Tuchel's arrival. Real Madrid is also Interested in the player
Solskjaer about Greenwood: We're talking about the syndrome of the second season. I have always believed that 99% of the effort is 100% of the failure
Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus