Poland

Chiny przejmują świat (Dokument Lektor PL)

 •  

  pokaż komentarz

  A ROBOTYZACJA i AUTOMATYZACJA to coś w czym Chińczycy mają duże doświadczenie
  @kotbehemoth: ta.. super duże... tak duże, że kupują większość robotów przemysłowych z Niemiec. Dopiero od niedawna zaczęli rozwijać tą gałąź przemysłu. Ale nie chodzi tutaj o to czy robią te roboty czy nie. Tylko o to, że roboty zmniejszą zapotrzebowanie na zwykłych pracowników. A ludzie bez pracy, raczej zadowoleni nie będą.
  Obecnie nadal w Chinach czeka ok. 300 mln ludzi na 'wchłonięcie' do przemysłu.
  ad.2 nie znasz widać za bardzo filmów chińskich z dubbingiem angielskim. I generalnie jestem więcej niż pewien, że nie miałeś do czynienia z Chińczykami. Którym się ciągle wydaje, że kulturowo są ponad wszystkimi. Generalnie polecam odwiedzić środkową Afrykę i zobaczyć jak bardzo Chiny NIE CZUJĄ potrzeby wciskania swojej kultury.
  ad. 3. co ma piernik do wiatraka?

  W takiej Tesli w Stanach 21% ludzi jest pochodzenia azjatyckiego.


  za dużo SJW chyba 'zażyłeś'. Co oznacza 'pochodzenia azjatyckiego'? W kraju gdzie jest miks narodów i rdzenni mieszkańcy stanowią tam parę procent? (myślimy PRZED pisaniem. :p)
  ad. 4 historia to jasno pokazuje. Nie trzeba czekać na to kilku pokoleń, by być pewnym pewnych wydarzeń. Tak było z Imperium Rzymskim, Brytyjskim, a teraz Amerykańskim. I tak samo będzie z Chinami.
  ad. 5 to prawda, ale nie na taką skalę jak to było w Chinach. Zresztą nie ma się co oszukiwać, pewne nacje nie są za bardzo pracowite, a tym samym wydajne.
  ad.6 .... proszę cię. Nie wiem ile torów i autostrad musiałoby być budowanych jedne koło drugiej. Aby mieć chociaż w połowie zbliżony wolumen przerzucanych towarów z i do Chin. Nie wspominając, że taka infrastruktura to olbrzymie koszty utrzymania, czy potrzeba zabezpieczenia przed zniszczeniem przez jakiś lokalnych watażków.
  ad. 7 ... graczem będą, ale ich znaczenie będzie spadać. Bo nie będą w stanie konkurować kosztowo z innymi. (patrz korupcja oraz np. to co było w USA, gdy nie było prywatnych firm kosmicznych)

 • Football news:

  Solskjaer on the Champions League semi-finalists: When you see how well Manchester United played against them, you know that we are not a million miles behind
  Foden stopped working with the company that tweeted about Mbappe. The firm said that all posts are coordinated with clients
  Pogba on Jose's words about Solskjaer: He lost the match and wanted to talk not about the game, but about someone's dad. Very Mourinho-like
  Herta went into quarantine with the whole team. Matches against Mainz, Freiburg and Schalke postponed
  Benzema and Real Madrid are close to extending their contract until 2023
  In 1936, the City was supposed to come to the USSR. The tour was approved by Stalin, but the organizer was shot
  Petrzhela on Kudela's disqualification: A disaster! Black is black, and white is white. How else to say it?