Poland

Cała policja nosi na twarzy kominy. Pytamy, czy dostosują się do nowych...

@kuntrops: Odpowiem Ci, z tego względu, że sporo ludzi z "firmy" to moi (byli) znajomi. Otóż oni uważają, że wszystko to co robią jest zgodne z prawem, że oni są bohaterami i stoją na straży prawa. Bardzo często powtarzają kultowe zwroty typu: niebieska rodzina, trzymaj linię, cienka niebieska linia. Są przekonani, że oni są cienką niebieską linią i stoją między społeczeństwem, a bandytami. Każdy kto ma inne zdanie od nich lub ma własne zdanie na dany temat wyzywają- patrz @Sierzant_Bagieta na youtube, fejsbukowe "Psy Dają Głos" czy inne patologiczne grupy czy instagramy policyjne, zrzeszające RODZINE.

Ich żony czy mężowie również uważają, że czynią dobrze i zgodnie z prawem, bo przecież jakby było inaczej to przełożeni/kierownicy by im nie kazali tego robić? Znajomych tracą, bo społeczeństwo się buntuje przeciw policji, raczej utrzymują kontakt tylko z ludźmi z pracy, "cywilów" traktują jako tych gorszych- bo (hehe) TAJEMNICA SŁUŻBOWA, NIE MOGĘ GADAĆ NA TEAMTY SŁUŻBOWE.

W większości przypadków są to bardzo prości ludzie, którzy nie mieli na siebie pomysłu lub w życiu po prostu nie wyszło i stwierdzili, że pójdą do policji bo: Stała praca, miesiąc w miesiąc pewna pensja, sfera budżetowa (nigdy nie upadnie), będzie emerytura po 25l służby (i ukończonych 55 życia).

Jeżeli chodzi o starszych policjantów, to po przejściu do władzy PiS i kilku latach pracy pod ich rządami cała masa ludzi z kierowniczych/dyrektorskich stanowisk, ze stażami kilkunastu, kilkudziesięciu lat pracy po prostu się ewakuowała. Teraz rozmawiając z nimi mówią, że chwała bogu, że uciekali, bo taki syf jest w policji, że głowa mała. Odzwierciedleniem tego są po prostu braki kadrowe- ludzie nie chcą pracować w "firmie", bo to już nie ta sama firma co kiedyś.

Jakbyś miał jakieś pytania- śmiało pytaj.

źródło: wykop.pl

Football news:

Everton are set to sell Moise Keane for 50 million euros. PSG are working on a deal
Lineker on Barca's Cup win: Koeman did a great job in a difficult time for the club
Zidane about Real Madrid: These players have won a lot, but they want more
Sorokin that St. Petersburg may host additional Euro matches: There is nothing to say yet, there is no guarantee
Paul Pogba: Manchester United must win something. I don't like to play and not win
Coach Athletic Marcelino: Barcelona beat us in the Cup final because they were clearly better
Real Madrid: Congratulations to Barcelona and its fans on a well-deserved victory in the Spanish Cup